Kultura

Ondřej Smeykal pozval na Výpravu významné zahraniční hosty

obrazek

Hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal

FOTO: Jiří Heller

17.8. 16:40 Výprava je série koncertů, kterou pořádá český hráč na didgeridoo Ondřej Smeykal. Na její letošní ročník pozval několik významných zahraničních umělců. Přijedou Angličan Bear Love, který hraje na největší gong na světě, americký indián Andrew Begay, hráč na indiánské flétny, a Australanka Rachel Shieldsová, aboriginská zpěvačka a vypravěčka.

Výprava 2018 začala ve čtvrtek 16. srpna v klášteře v Sázavě. O den později se koncert uskuteční v klášterním kostele v Ostrově nad Ohří a pokračuje v sobotu 18. srpna na zámku Nebílovy, v neděli 19. srpna v barokní kapli v Pacově.

Série koncertů, při nichž u diváků dochází k pozoruhodným hudebním a emotivním zážitkům, vyvrcholí 14. září v pražském Hlaholu a o den později v Liberci.

„Letošní ročník má speciálního hosta, zpěvačku a vypravěčku, aboriginskou umělkyni Rachel Shieldsovou. Výprava tak letos propojuje nejen Evropu a Ameriku, ale i Austrálii,“ řekl Smeykal.

Ke koncertní sérii Výprava dodal: „Zabývám se hrou na didgeridoo již téměř tři dekády a na svých koncertních cestách jsem potkal mnoho inspirujících osobností, které jsem začal zvát jako své hudební hosty také do Čech. Výprava je projekt, jenž propojuje hudebníky se vztahem k akustické hudbě, k archaickým nástrojům a sakrálním či geomantickým místům Země.“

jaš, Právo

nahoru

Kultura:

Nová alba: Ivan Kral, Olympic či David Guetta

-

dnes 07:00 V posledních dnech se v hudebním světě objevily novinky...

Zpěvák MikAel si troufnul na cover Petera Gabriela

-

včera 18:59 Video: Český zpěvák a hudebník MikAel natočil novou...

Režisér X-Menů chce oživit Rudou Sonju, téměř legendární béčko z 80. let

-

včera 17:04 Osmdesátá léta zažívají velký návrat ve filmu i v...

Captain Marvel nabízí první trailer

-

včera 16:03 Video: Captain Marvel je novou hvězdou ze světa...

Ester Geislerová hraje v dramatu finského režiséra

-

včera 14:50 Mona je název filmového dramatu, který ve Finsku a v...

Zpěvačka SA B. přichází s prvním singlem Voda

-

včera 13:00 Video: Voda je prvním singlem zpěvačky SA B., celým...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů