Krimi

Ukrajinec vezl na Břeclavsku tisíce nezdaněných cigaret, odhalil je pojízdný rentgen

Celníci odhalili pomocí rentgenu tisíce cigaret

10.8. 13:04 Video: Mobilní rentgen celníků zmařil plán ukrajinského řidiče na snadný výdělek. V dutinách jeho dodávky odhalil více než šestnáct tisíc nezdaněných cigaret. Muž se bude zodpovídat z deliktu se škodou více než sedmdesát tisíc korun.

Celníci v pátek informovali o zásahu, který měli ve středu dopoledne na dálnici D2 nedaleko Lanžhota na Břeclavsku. S mobilním rentgenem kontrolovali vozidla přijíždějící na naše území ze Slovenska.

Celníci odhalili pomocí rentgenu tisíce cigaret

FOTO: Celní správa ČR

„Jedním z vytipovaných byl i plně obsazený dodávkový vůz Mercedes s ukrajinskou státní poznávací značkou. Na dotaz celníků, zda někdo z cestujících převáží alkohol či cigarety, odpověděli všichni záporně. Nicméně rentgenové snímky vzápětí prokázaly opak. Konstrukční dutiny byly velmi důmyslně vyplněny kartony cigaret,“ uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková.

Propadnutí věci a dlužné clo

Mlčení a zapírání skončilo ve chvíli, kdy se k cigaretám přihlásil řidič vozu. „Jednalo se celkem o 81 kartonů cigaret s ukrajinskými tabákovými nálepkami. Vzhledem k tomu, že pro dovoz ze zemí mimo Evropskou unii je povolen bezcelní limit ve výši 200 kusů neboli jeden karton a limit pro osobní spotřebu při převozu v rámci unie je 800 kusů, celníci cigarety zajistili,” dodala mluvčí.

Cizinec tak má po obchodu a hrozí mu propadnutí věci a povinnost zaplatit dlužné clo a veškeré daně ve výši 71 537 korun.

miv, Právo

nahoru

Krimi:

Při požáru v Zubří hasiči evakuovali dvacet lidí

-

dnes 13:54 Dvacet lidí museli v sobotu večer kvůli požáru...

Na železniční trať na Mělnicku sjelo auto

-

dnes 09:35 Na železniční trať vedoucí z Velvar do Kralup nad...

Honička u Prahy skončila nehodou a požárem ujíždějícího vozu

-

dnes 09:26 Video: Pražským strážníkům ujížděl v sobotu muž s...

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů