Krimi

Nesnáším lidi, nesnáším život, hrozil dopadený anonym z Frýdku-Místku

obrazek

Dopadení anonyma z Frýdku

Policie ČR

1.8. 15:18 Autora výhružných zpráv, který hrozil odpálením bomb v nákupním centru ve Frýdku-Místku, dopadla policie. Dvacetiletý muž několik dní hrozil teroristickým útokem a své výhrůžky postupně stupňoval. První z nich začínala slovy Nesnáším lidi a v posledním e-mailu se rozloučil pozdravem Nashle v hrobě!

Jak ve středu sdělil kriminalista Jan Syslo, policie během několika dnů postupně vyklidila několik obchodních center, kde byly podle anonyma uloženy nástražné výbušné systémy. „Do akce byly nasazeny desítky policistů včetně pyrotechniků,“ dodal Syslo.

První oznámení o uložení bomb přijala policie přes internet už v polovině minulého týdne. V následujících dnech se výhrůžky opakovaly. „Nesnáším lidi, nesnáším vás, nesnáším život. Dám vám ale šanci, ve Frýdku-Místku v obchodním centru jsou čtyři bomby. Pokud je najdete do 19.00, vyhráli jste, pokud ne, smůla," uvedl údajně obviněný.

„Pachatele jsme následně zadrželi během několika desítek hodin. Muž je dosud netrestaný a motiv je předmětem vyšetřování. On sám tvrdí, že neví, co ho k tomu vedlo, ale pracujeme s ním a je možné, že motiv se ještě podaří upřesnit,“ dodal.

V žádném z obchodních center nebyla podle policie nalezena žádná výbušnina, ani její atrapa. Muž je v současné době vyšetřován na svobodě, dosud nebyl trestán a soud neshledal důvod pro jeho vzetí do vazby.

hon, Právo

nahoru

Krimi:

Po hádce v Ústí nad Labem zemřel bezdomovec Rambo, policie hledá svědky

-

včera 16:28 Kriminalisté z Ústí nad Labem vyšetřují smrt...

Při srážce kamiónu a auta zemřeli dva lidé

-

včera 16:13 Video: aktualizováno Na silnici I/3 u Votic na...

Ostravské školáky ohrožovaly vosy, některé i bodly. Hnízdo zničili hasiči

-

včera 16:02 Hasiči likvidovali v úterý dopoledne nebezpečné vosí...

Čtveřice kradla skútry a motorky, jednu našli u nich v dodávce

-

včera 15:57 Slabost pro motocykly zřejmě zcela ovládla čtveřici...

Pustili ho z basy, on se opil a řádil ve vlaku. Skončil znovu ve vazbě

-

včera 15:46 Kriminalisté z Hradce Králové minulý týden obvinili z...

Prchající řidič se v Ostravě schoval v kanále, vyčmuchal ho služební pes

-

včera 14:16 Ostravští policisté pronásledovali v sobotu řidiče...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů