Kultura

Festival představuje geniálního Bacha klasicky i jazzově

obrazek

Bach for All

FOTO: Bach for All

18.7. 12:27 Festival Bach for All uvádí díla Johanna Sebastiana Bacha v historických pražských budovách. Vystoupí mezzosopranistka Markéta Cukrová, jazzman Najponk nebo varhanice Irena Chřibková.

„Bach for All není jen klasika. Uznávaný jazzman Najponk si vezme do parády některé části Bachovy hudby a společně s Tarasem Voloschukem a Markem Urbánkem ji předvede tak trochu jinak – v jazzových rytmech a ve stylu jazzové improvizace,“ vysvětlil ředitel festivalu Jakub Kubíček.

Najponk (piano), Taras Voloschuk (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí) zahrají akusticky jazzové improvizace inspirované Bachem a barokní hudbou jeho současníků. Vystoupí 20. července v 19.30 na Novoměstské radnici.

Mezzosopranistka Markéta Cukrová zazpívá v Kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze už 19. července od 19:30 hodin v doprovodu souboru Ensemble Tourbillon.

Unikátní projekt slovenského barokního souboru Il Cuore Barocco představí 24. července v Kostele Nejsvětějšího Salvátora kompozice z oficiálního katalogu skladeb Johanna Sebastiana Bacha, které ovšem Bach nesložil.

„Unikátní hudební projekt vychází z historického omylu, který se v oficiálním Schmiederově katalogu Bachovy hudby objevuje. Slovenský soubor Il Cuore Barocco představí posluchačům v kostele Nejsvětějšího Salvátora dvě skladby, které jsou sice opatřeny oficiálními katalogovými čísly, ale doložitelně pocházejí z pera jiných skladatelů. Orchestrální suita g mol, BWV 1070 je s největší pravděpodobností zkomponována nejstarším Bachovým synem Wilhelmem Friedemannem. Kantáta Tilge, Höchster, meine Sünden BWV 1083 je pak pouze úpravou již existující skladby Giovanni Battisty Pergolesiho Stabat Mater,“ doplnil Kubíček.

Koncert Ireny Chřibkové, která zahraje na vzácné svatojakubské varhany, se koná 27. července v Bazilice svatého Jakuba v Praze.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Festival Brod 1995 už není jenom vzpomínka

-

dnes 12:46 Na stadiónu v Českém Brodu se od roku 1995 konal...

Zemřel DJ Loutka

-

dnes 11:22 Ve věku 51 zemřel jeden z nejznámějších dýdžejů a...

Zpěvačka Moonchild Sanelly: Vždy jsem rebelovala s příčinou

-

dnes 09:11 Moonchild Sanelly je jihoafrická zpěvačka, která...

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

dnes 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

včera 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

včera 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů