Kultura

Rozdejte pistole ve školce. Borat novým pořadem pobouřil hlavně politiky

Izraelský protiteroristický expert Erran Morad, nová fiktivní postava Sachy Barona Cohena.

ZDROJ: Novinky/Reuters

18.7. 10:33 Slavný komik Sacha Baron Cohen, představitel kultovních postaviček Borata nebo Bruna, vzbudil prudké emoce novým televizním pořadem Who is America?, který u nás vysílá HBO GO. Recenze má dobré i horší, ale nejvíce pobouřil americké politiky.

Magazín Variety se domnívá, že novinka je „bohatě komická stejně jako cokoliv, co Baron Cohen udělal od Borata“, a současně pořad „naléhavě rezonuje v naší době“.

Zatímco The Hollywood Reporter popsal pořad jako „občas zábavný“, Rollingstone se domnívá, že je „bezzubý“. Cohen prý používá stejné postupy jako v Ali G Show nebo v Boratovi, ale Amerika už není, co bývala, takže to ztrácí sílu. Dříve Cohen nasměroval lidi, aby říkali „věci, které se neříkají“, a fungovalo to skvěle. Jenže takové věci už v Trumpově Americe skoro neexistují.

„Nic není tabu, nic není ostuda,“ konstatuje Rollingstone. Když před lety Borat přiměl osazenstvo hospody v Americe zpívat „Hoď Žida do studny“, bylo to něco jiného.

„Příliš mnoho lidí by dnes nejen hrdě zpívalo o házení Židů do studny, oni by trvali na tom, že kdo proti tomu protestuje, je bigotní,“ dodal americký server.

Postižený veterán se nekonal

Americký kongresman Dana Rohrabacher, který se v pořadu objevil, si stěžuje, že se stal obětí „zvrhlého podvodu“. V pořadu to vypadá, jako by schvaloval, že se malým dětem mají dávat zbraně. V tiskovém prohlášení ale tvrdí, že to neschvaluje, a mluvil jen „široce o sebeobraně“.

Politička Sarah Palinová zase tvrdila, že ji Sacha Baron Cohen napálil, protože vystupoval v přestrojení jako postižený válečný veterán. Herec i samotná televize Showtime se proti tomu rezolutně ohradili.

„Baron Cohen nevystupoval jako postižený veterán a diváci po celé zemi, kteří se dívali na premiéru v neděli, to mohou dosvědčit,“ uvedla televize.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

RECENZE: Jan Palach. Film, který si musí každý přebrat po svém

-

dnes 15:56 Natočit film o tak výrazné osobnosti, jakou byl Jan...

Tomáš Klus vydá na začátku září novou desku

-

dnes 14:14 Písničkář Tomáš Klus vydá již 7. září album Spolu....

Lamb, The Subways a The Asteroids Galaxy Tour lákají na Rock for Churchill

-

dnes 14:09 Konec srpna pravidelně patří festivalu Rock for...

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů