Zahraniční

Angela byla superstar, dokud nezačala řešit migraci, tvrdí Trump

obrazek

Americký prezident Donald Trump

FOTO: Grigory Dukor, Reuters

18.7. 07:28 Německá kancléřka Angela Merkelová byla ve světové politice hvězdou. Ale jen do chvíle, než začala uplatňovat v praxi svou liberální migrační politiku. V rozhovoru pro americkou televizní stanici Fox News to řekl prezident Donald Trump.

„Angela byla superstar do chvíle, než dovolila miliónům lidí přijít do Německa,“ prohlásil Trump v rozhovoru pro Fox News, který byl zveřejněn v úterý večer ve 20:00 (středa 4:00 SELČ). „Byla nepřekonatelná ve všech volbách,“ pokračoval prezident. Její migrační politika to ale změnila. „Migrace ji velmi poškodila,“ dodal.

V této souvislosti poukázal v rozhovoru také na americké demokraty. „Demokraté chtějí otevřené hranice. V podstatě tak říkají: chceme otevřené hranice, chceme zločin,“ řekl. Na otázku moderátora Tuckera Carlsona, který se ptal Trumpa, proč by něco takového demokraté mohli chtít, Trump odpověděl: „Možná je to politická filozofie, se kterou vyrostli. Možná se to naučili ve škole. Možná jsou hlupáci. Nevím.“

Demokraté ostře kritizují Trumpovu politiku nulové tolerance nelegálním přistěhovalcům na jižní hranici USA, kde byly tisíce dětí z rozdělených rodin umístěny do detenčních center. Trump sice koncem června podepsal pod tlakem dekret, jímž tuto kontroverzní praxi rozdělování rodin uprchlíků zadržených na hranicích bez dokladů zrušil, na politice nulové tolerance se podle něj ale nic nemění.

Novinky, DPA

nahoru

Zahraniční:

Tři američtí vojáci se zranili při cvičení na Slovensku

-

dnes 11:55 Na cvičení ve slovenském výcvikovém prostoru Lešť se ve...

Mayovou řeči o její budoucnosti otravují

-

dnes 10:25 Britská premiérka Theresa Mayová (61) připustila, že...

Na západě Mexika našli kamión se 157 mrtvolami, nevešly se do márnic

-

dnes 09:25 Video: Šok zažili policisté na západě Mexika u města...

V Londýně u mešity najelo auto do lidí, dva zranění

-

dnes 09:20 aktualizováno U mešity na severozápadě Londýna...

Severní a Jižní Korea spolu chtějí uspořádat letní olympiádu

-

dnes 07:09 Představitelé Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun...

Kim Čong-un slíbil, že rozebere raketové středisko

-

dnes 04:50 Video: aktualizováno Severní Korea natrvalo rozebere...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů