Cestování

Přes 60 procent Čechů chce na dovolené připojení k internetu

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

17.7. 13:02 Více než 60 procent lidí si nedovede představit své volno bez možnosti připojit se k internetu a být online. V případě zahraničního zájezdu požaduje bezplatnou wi-fi 71 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu.

Za nezbytnou označila většina dotázaných také klimatizaci, tu vyžaduje 53 procent lidí, při zahraničním pobytu ji jako důležitou označilo 72 procent dotázaných. Nejvýznamnějším kritériem při výběru destinace a konkrétní lokality je však jídlo.

„Pro 85 procent respondentů je důležitá možnost nakoupit si potraviny, 81 procent hledí i na dostupnost restauračních zařízení. Necelé dvě třetiny lidí, přesněji 64 procent, pak chtějí mít na dovolené takové zázemí, aby si mohli sami uvařit,” uvedla mluvčí spořitelny Lenka Molnárová.

Přestože pro někoho jsou součástí prázdninových radovánek také večírky a návštěvy barů, při výběru destinace nejsou podstatné. Pouhých 20 procent respondentů uvedlo, že se kromě jiného rozhodují také podle toho, jaké nabízí daná destinace noční vyžití.

Ještě méně důležitou roli hraje nakupování oblečení. Možnost obohatit svůj šatník během dovolené o nové kousky považuje za významné jen 17 procent lidí.

ČTK

nahoru

Cestování:

Čeští turisté objevují polské Krkonoše

-

dnes 11:53 V zimě na lyže, v létě na pěší túry. Krkonoše však mají...

V centru Prahy se ukrývá oáza klidu. Zahrada přírodovědců je otevřená i veřejnosti

-

dnes 09:01 Video: Málokdo ví, že jen kousek od křižovatky u...

Nejlepší roadtripy podle Instagramu? Vede americká Route 66

-

včera 15:57 Obrazem: Říká se jí hlavní silnice Ameriky. Dálnice...

Příští rok odstartuje cesta kolem světa za 82 dní. A po sedmi divech světa

-

včera 13:29 Chtěli byste vidět všech sedm novodobých divů světa?...

Slovenské Donovaly chytí za srdce a potěší i děti

-

včera 11:16 Obrazem: Hledáte-li dovolenou v horách, ale necítíte...

Létání mezi Českem a Čínou prudce roste, Praha chce další spojení

-

včera 09:08 Létání mezi Českem a Čínou prudce roste. Zatímco v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů