Zahraniční

První záběry zachráněných thajských chlapců z nemocnice

Zachránění chlapci v nemocnici

ZDROJ: Reuters

11.7. 16:23 První záběry zachráněných mladých fotbalistů byly zveřejněny ve středu v Thajsku. Na neostrých zrnitých záběrech je vidět několik chlapců, jak sedí s rouškami na obličeji v nemocničních postelích. Jeden ukazuje na kameru V jako symbol vítězství.

Všichni jsou pohublí, protože každý ztratil asi dvě kila na hmotnosti. Zpočátku jedli jídlo, které si do jeskyně přinesli, aby v ní oslavili narozeniny 17. narozeniny jednoho z nich. To jim pak ale došlo. Pili vodu skapávající ze stěn jeskyně. V nemocnici budou týden, pak začne týdenní rekonvalescence a ještě týden budou muset zůstat doma.

První čtveřice zachráněná v neděli jí normální jídlo, ve středu na ně byla převedena i druhá skupina. První čtveřici už navštívili rodiče a ještě ve středu by měli rodiče navštívit i druhé zachráněné kvarteto. I když tři z hochů mají lehčí zápal plic, žádný se nekazil vážnou infekcí. Hrozilo, že mohou dostat leptospirózu.

Záchranu chlapců jsme sledovali on-line:
Všichni jsou venku a v pořádku, záchranná operace v Thajsku končí.

Současně se zveřejněním záběrů z nemocnice také speciální síly thajského námořnictva ukázaly dramatické záběry práce záchranářů, kteří dostávali mladíky z jeskyně.

WATCH: Thai Navy SEAL video shows sedated boys being stretchered out of Tham Luang cave complex https://t.co/iZWeHzhJ8o pic.twitter.com/1wprhK4PHa

— Channel NewsAsia (@ChannelNewsAsia) 11. července 2018

Podle zdrojů ze záchranného týmu, s nimiž mluvila britská BBC, dostali hoši silná sedativa, aby nepropadali panice, když budou muset proplout pod vodou úzkými podvodními chodbami. Přes suché části chodeb je nesli na nosítkách a po vynesení z jeskyně byli při vědomí jen částečně, uvedli svědci.

Thajský premiér ale v úterý popřel, že by chlapci dostali silná sedativa. Podle něj jim dali jen léky proti úzkosti, jaké se obvykle dávají vojákům. Hoši totiž při cestě ven měli na obličeji celoobličejovou potápěčskou masku, do které jim byl přiváděn vzduch z láhve, kterou nesl jeden ze dvou potápěčů doprovázejících každého z nich. Současně se přidržovali vodicího lana.

Původně se počítalo s tím, že chlapci, kteří neumějí plavat, zůstanou v jeskyni ještě několik týdnů a mezitím se naučí potápět, ale k záchraně se muselo přistoupit bez otálení kvůli klesajícímu množství kyslíku v jeskyni.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Polsko porušilo exhumacemi těl obětí od Smolensku práva dvou vdov

-

včera 23:09 Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku ve...

V Tanzánii se převrhl trajekt, zemřelo 40 lidí

-

včera 21:39 Při havárii trajektu ve Viktoriině jezeře v Tanzánii...

Indonésie zastavila budování nových plantáží pro palmový olej

-

včera 20:28 Indonéský prezident Joko Widodo ve čtvrtek podepsal...

Dcera v Bratislavě utloukla válečkem matku, hrozí jí až doživotí

-

včera 19:34 Kuchyňským válečkem utloukla v noci na čtvrtek v...

Chlouby královského letectva se představily na oslavách 100. výročí RAF

-

včera 18:13 Video: Britské královské letectvo známé také jako RAF...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, prohlásil Zeman

-

včera 18:09 aktualizováno Prezident Miloš Zeman se obává další...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů