Cestování

Do Izraele za pětinu. British Airways ruší omylem podceněné letenky

obrazek

Letadla společnosti British Airways na londýnském letišti Heathrow.

FOTO: Neil Hall, Reuters

20.6. 17:59 Britská letecká společnost British Airways zrušila některým svým zákazníkům letenku. Jde o lidi, kteří ji omylem koupili moc levně. Společnost oznámila, že některým svým prodejcům poslala chybné tarify pro letenky z Londýna do Tel Avivu a Dubaje. Že nemají platnou letenku, někteří cestující zjistili až při kontrole svého účtu na internetu. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Například Ash Dubbay, který zpáteční letenku do Tel Avivu koupil u společnosti Travel Up za cenu 195 liber (5745 Kč), teď má zaplatit 1000 liber (29 460 Kč). Aerolinky se omluvily a nabídly plné vrácení peněz a voucher na 100 liber (2 946 Kč). Kolika lidí se problém týká, aerolinky odmítají sdělit.

Zrušení letenky do Izraele přišlo draho i další cestující Esther Vadiaovou. Novou letenku si nemůže dovolit, a tak si na vrub připíše nejen poplatky za platbu kreditní kartou, ale i 1000 liber za zaplacené ubytování.

Někteří lidé v rozhovoru s BBC uvedli, že o zrušení letenky nebyli vůbec informováni. Přišli na to až v okamžiku, kdy si na internetu kontrolovali svůj účet. Poukázku na 100 liber všichni shodně hodnotí jako bezcennou, neboť vedle omezujících podmínek jsou letenky nyní podstatně dražší než dříve.

Jakkoli byly ceny letenek nízké, byly věrohodné. Z oblasti cestovního ruchu se ozývají hlasy, že chyba je na straně leteckého přepravce. Ten by měl proto „udělat, co je správné” a ​​nechat cestující letět za cenu, kterou si rezervovali.

ČTK

nahoru

Cestování:

Romantické místo se zříceninou, dějiště sabatů čarodějnic, přímo nad dálnicí

-

včera 15:47 Zvědavost řidičů na dálnici D 11 při exitu na Lysou...

V centru Mexico City můžete nahlédnout na aztécký chrám ukrytý v podzemí

-

včera 14:39 Video: Úřady v hlavním mexickém městě Mexico City v...

Tipy na víkend: Výlety po vinařských stezkách i za tajemstvím medu

-

včera 13:19 Předposlední červencový víkend je, co se týče akcí,...

Když je létání radost, a ne jen způsob dopravy. Toto jsou nejlepší aerolinky světa

-

včera 11:12 Je pro vás létání nutným zlem, potřebným k přemístění...

Kam o víkendu s dětmi: Udělejte se výlet do historie, dobuďte Měsíc

-

včera 09:22 Akce o nadcházejícím víkendu se ponesou víceméně v...

Pražské letiště směřuje k dalšímu rekordu

-

18.7. 15:38 Letištěm Václava Havla Praha prošlo v prvním pololetí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů