Domácí

O Pochem někdo lže. Filip má svědky, Hamáček nevěří svým uším

Miroslav Poche (ČSSD)

ZDROJ: Česká televize ČT24

17.6. 14:50 Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) je pro komunisty zásadní překážkou pro toleranci menšinové vlády hnutí ANO a sociální demokracie. Jenže ta ustoupit nehodlá. Filip tvrdí, že komunisté od začátku deklarovali, že Pocheho ve vládě nepřipustí. Hamáček prý Filipovi i Babišovi slíbil, že Pocheho nenominuje. Předseda ČSSD však trvá na tom, že je to lež.

„Já nevěřím svým uším. Já jsem na těch jednání seděl. Seděl tam Andrej Babiš, seděl tam Vojtěch Filip... Na žádném jednání nezaznělo, že by KSČM nepodpořila vládu za předpokladu, že bude Miroslav Poche ministrem zahraničí,“ prohlásil Hamáček v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi (ČT).

ČTĚTE TAKÉ:
Vláda v ohrožení. ČSSD trvá na Pochem, pro Zemana je „absolutně nepřijatelný”
Pocheho do vlády nenavrhnu, překvapil Babiš. „Podraz” vysvětlil na Facebooku
Komunisté vládu podpoří za další podmínky: Poche nesmí do čela diplomacie
Až se Zeman s Pochem sejde, problémy zmizí, věří Hamáček
Nedůstojná šaráda ČSSD. Prezident nikdy nejmenuje Pocheho, zní z Hradu

Dodal, že kdyby požadavek komunistů zazněl ještě před stranickým referendem, jednání by se vyvíjelo jiným směrem. Prozatím si ale ČSSD na své nominaci trvá. Jednat je ale ochotna dál.

Miroslav Poche (ČSSD)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Poche v roli vlastizrádce?

Předseda komunistů Filip v ČT vysvětloval, že je Poche pro jeho spolustraníky a voliče nedůvěryhodný, protože hlasoval pro uvalení sankcí na Českou republiku v případě, že se nepodvolí kvótám na přijímání migrantů. Zařadil ho proto na seznam takzvaných vlastizrádců z řad českých europoslanců.

Poche se ale brání s tím, že v rozporu se zájmy Česka nehlasuje a jde o zástupný problém. To mu potvrdili i další europoslanci ve studiu Jan Zahradil (ODS) a Petr Ježek (za ANO).

Miroslav Poche v Otázkách Václava Moravce

„Ten argument o dvanácti europoslancích, kteří měli v hlasování v květnu 2017 poškodit zájmy České republiky, to je argument (serveru) Aeronet a (předsedy SPD) Tomia Okamury. Pro tu rezoluci hlasovali dva čeští eurpolsanci a nebyl to nikdo z nás (ve studiu),“ bránil se Poche.

O víkendu padla dohoda

Poche je toho názoru, že bylo jeho jméno pouze zneužito jako zástupný argument pro to, aby vláda nevznikla.

„Nevím, co se stalo mezi pátečním ránem a sobotní nocí. Protože v pátek ráno mě Andrej Babiš požádal o zaslání životopisu v nějakém standardizovaném formátu tak, aby mohl být v neděli předložen prezidentu Zemanovi. To znamená, že já si myslím, že moje názory se staly zástupným problémem pro někoho, komu ta vláda nevyhovuje,“ míní Poche.

Babiš má podle něj na výběr: buď bude pokračovat v jednání se sociálními demokraty, nebo se musí vrátit k jednání s SPD Tomia Okamury. V neděli pak designovaný premiér zamířil řešit jména ministrů do Lán za prezidentem Milošem Zemanem, vítaly ho červené trenýrky. [celá zpráva]

Petr Jemelka, Novinky

nahoru

Domácí:

Češi si oblíbili rozvoz jídla z restaurací

-

včera 21:53 Rozvážka jídel z restaurací si získává oblibu u stále...

Mnozí žadatelé o dávky čekají déle než rok

-

včera 21:04 Stovkám lidí zásadně komplikuje život nedostatek...

V kapli na Staroměstské radnici odhalili oltář z roku 1888 poničený nacisty

-

včera 18:52 Video: V úterý odpoledne na půdě Staroměstské radnice...

Na muže spadlo kolo od traktoru, Ústavní soud dal šanci rodině na odškodné

-

včera 16:55 Naději na odškodné dal v úterý Ústavní soud (ÚS)...

Zeman Mazance jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu

-

včera 16:40 Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval Michala Mazance...

Semily koupily unikátní Riegrovu stezku

-

včera 16:39 Riegrovu stezku pojmenovanou po semilském rodákovi,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů