Ekonomika

Další obří pokuta pro Volkswagen. Za emisní skandál zaplatí v Německu 26 miliard

obrazek

Logo společnosti Volkswagen

FOTO: Jonathan Ernst, Reuters

13.6. 18:07 (aktualizováno: 13.6. 18:45) Německá automobilka Volkswagen se zavázala zaplatit miliardu eur (téměř 26 miliard korun) jako trest za podvodnou manipulaci s testy emisí u svých aut. Učinila tak další krok k zažehnání již tři roky trvajícího skandálu, který bezprecedentně poškodil pověst koncernu. Ve středu o tom informovala agentura Bloomberg.

„Intenzivně pracujeme na tom, abychom se vyrovnali s naší minulostí. K postupnému obnovení důvěry v naši společnost a automobilový průmysl,“ prohlásil výkonný ředitel Volkswagenu Herbert Diess.

Prokuratura v německém Braunschweigu dospěla k závěru, že Volkswagen se dopustil pochybení při dohledu nad činností divize pro vývoj motorů. „Volkswagen pokutu po důkladném zkoumání přijal a nepodnikne proti ní žádné právní kroky. Volkswagen se tak hlásí ke své zodpovědnosti za dieselovou krizi,” uvedla automobilka.

Volkswagen již v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 miliónů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál se týká i zhruba 1,2 miliónu vozů Škoda Auto.

Začátkem loňského roku americká vláda s Volkswagenem uzavřela dohodu ohledně urovnání emisního skandálu, v jejímž rámci automobilka souhlasila se zaplacením částky 4,3 miliardy dolarů (zhruba 94 miliard korun).

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Airbus hrozí, že by v důsledku brexitu mohl odejít z Británie

-

dnes 08:12 aktualizováno Evropský výrobce letecké techniky...

Řecko dostane ze záchranného programu posledních 380 miliard

-

dnes 05:05 Ministři financí zemí platících eurem se shodli na...

Plzeňská Škoda by měla dodat do Polska 45 vlaků pro varšavské metro za 6,5 miliardy

-

včera 15:44 Plzeňská Škoda Transportation zvítězila v soutěži na...

Jablka z Polska obsahovala dvacetkrát více pesticidu, než je povoleno

-

včera 15:42 aktualizováno Státní zemědělská a potravinářská...

CEFC Shanghai neuhradila úroky z dluhopisů ve výši 680 miliónů korun

-

včera 14:19 aktualizováno Společnost CEFC Shanghai International...

Kde udělali soudruzi chybu? Z čínských skleniček se uvolňují kadmium a olovo

-

včera 12:47 Ministerstvo zdravotnictví varuje spotřebitele před...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů