Domácí

Starosta Prahy 1 popřel sám sebe a ustoupil slovenským miliardářům

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09)

ZDROJ: Novinky

13.6. 15:58 (aktualizováno: 13.6. 16:50) Video: Starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) v úterý popřel svůj veřejně učiněný slib, že nedopustí zastavění piazzetty před hotelem InterContinental developery. Na jednání zastupitelů městské části, které se týkalo nového metropolitního plánu, podpořil návrh připomínky, podle níž by na piazzettě mohla vyrůst jednopatrová budova.

To podpořili při jednání i zástupci majitelů hotelu InterContinental a pozemku před ním, slovenských miliardářů Ivana Jakaboviče a Patrika Tkáče. Pro připomínku ustupující developerům hlasovalo šest zastupitelů za TOP 09, tři za ODS, dva za ČSSD a po jednom za Trojkoalici a ANO.

„Zastupitelstvo vyměklo“

Opoziční zastupitel Petr Kučera k tomu uvedl: „Zastupitelstvo vyměklo a doporučilo ve svém usnesení zastavět náměstí Miloše Formana do výše jednoho podlaží“. Zároveň podle něj zastupitelstvo schválilo připomínku k ulici Pařížské, tak aby byla „čtvrťovou“ třídou, což znamená umožnit navýšení okolních budov až o dvě patra. Pak by se z jednopatrové budovy na piazzettě mohla stát třípatrová.

To mluvčí radnice Prahy 1 Veronika Blažková popírá. „Každý, kdo byl na zasedání zastupitelstva, tak ví, že samozřejmě jde o kompromisní řešení koalice, tak aby nedošlo k situaci, že se neschválí žádná zásadní připomínka Prahy 1 k území piazzetty u hotelu InterContinental v metropolitním plánu. Jde tedy o maximální řešení, kdy nemůže dojít k několikapatrové stavbě, která zde hrozila,“ uvedla Blažková.

Tak by se mohlo změnit náměstí po zástavbě dle podmínek Metropolitního plánu

FOTO: Právo

Dodala, že starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) je stále toho názoru, že by se piazzetta zastavovat neměla. Při hlasování však připomínku podpořil.

Lomecký ještě v květnu při protestu občanů proti zastavění piazzetty prohlašoval, že Praha 1 uplatní výhradu v rámci připomínkového řízení a bude chtít, aby území bylo nezastavitelné.

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký

FOTO: Novinky

Na shromáždění občanů dokonce přišel v tričku s nápisem Stop stavbě a tvrdil: „Když jsem se nechal s tímhle tím vyfotografovat, byl bych asi velký pitomec, kdybych to nechal opravdu postavit.“ Pod tlakem developerů však z tohoto slibu nakonec zbyla jen pachuť.

trj, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Ministerstvo zahraničí můžu dočasně vést já, připustil Hamáček po schůzce se Zemanem

-

dnes 16:48 Video: aktualizováno Europoslanec a nominant ČSSD na...

Voda v Česku se kvůli sinicím a pesticidům stává neupravitelnou, varoval expert

-

dnes 13:52 Kvalita surové vody v České republice se v důsledku...

Když Německo zavede kontroly na hranicích, tak my taky, řekl Babiš

-

dnes 12:45 aktualizováno Pokud Německo obnoví kontroly na...

Babiš oznámil jména ministrů za ANO, o Pochem není jasno

-

dnes 12:28 Video: Designovaný premiér Andrej Babiš předstoupil po...

Do vlády míří poslankyně Malá i šéfka svazu obchodu Nováková. Metnar se přesune

-

dnes 12:27 Video: aktualizováno Novými či staronovými tvářemi za...

Vláda podpořila návrh, aby homosexuálové mohli uzavírat manželství

-

dnes 11:08 Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) v pátek...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů