Kultura

Skupova Plzeň s Formany, Spejblem i Faustem

obrazek

Motorkářský muzikálek Tři siláci na silnici otevře oficiálně 33. ročník festivalu Skupova Plzeň.

FOTO: archív festivalu

13.6. 11:32 Do 33. ročníku vstoupí ve středu 13. června největší domácí přehlídka profesionálního loutkového a alternativního divadla Skupova Plzeň. Festival vznikl v roce 1967 k 75. výročí narození loutkáře Josefa Skupy a postupně vykrystalizoval do podoby soutěžního bienále, jež přináší nejnovější loutkářské počiny. O cenách rozhoduje mezinárodní porota.

Letošní ročník nabídne do neděle 17. června více než třicet inscenací z České republiky, Slovenska, Francie, Dánska a Polska. K největším lákadlům patří Deadtown Divadla bratří Formanů i cenami ověnčený titul Jsou místa oblíbená tmou... libereckého Naivního divadla.

Hradecký Drak přiveze nové zpracování Londonova Bílého tesáka, pražské Divadlo Spejbla a Hurvínka muzikálový noir Spejbl a město hříchu, zajímavá budou jistě i dvě různá zpracování Fausta souborů Buchty a loutky a Handa Gote.

Domácí Divadlo Alfa zahájí festival motorkářským muzikálem Tři siláci na silnici a ukončí inscenací Alfa farma, jež propojuje Orwellovu Farmu zvířat s Československem 50. let.

„Na padesátá léta odkazuje i polská inscenace Loutkového divadla Wroclaw Pomník v režii Jiřího Havelky. Ta se zabývá příběhem Stalinova pomníku na Letné. Silné zastoupení má i slovenská scéna. Uvedeme například výjimečné zpracování Pinocchia v podání Nového divadla Nitra,“ říká ředitel festivalu Jakub Hora.

Festivalový program zavítá během víkendu také do parků v centru Plzně. „Kromě divadla V Boudě si lidé určitě užijí Cirkus Nostalgie, skvělou a zábavnou show na pomezí loutkářství a nového cirkusu, s maringotkami, siláky či mořskou pannou. To vše v neděli od oběda až do večera v plzeňské Proluce,“ říká Hora.

rh, Právo

nahoru

Kultura:

Znělku filmového festivalu Ji.hlava natočil Godard

-

dnes 16:10 Slavný režisér Jean-Luc Godard, který má ve své...

Film o Eltonu Johnovi našel herce, hlásí se Jamie Bell a Taron Egerton

-

dnes 14:56 Taron Egerton z komedie Kingsman by měl hrát Eltona...

Jan Palach. První ukázka z filmu je venku

-

dnes 10:04 Video: Film Jan Palach vstoupí do kin 21. srpna. Palach...

Televizní léto: Chalupáři, Kriminálka Anděl a Jetelín

-

dnes 12:31 Léto v televizi je tradičně dobou repríz starších, ale...

Tísňové volání láká do kin milovníky severských detektivek

-

dnes 11:34 Video: Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské...

Dílo dokumentaristky Dagmar Hochové uvidí lidé v Londýně

-

dnes 11:29 Více než 30 černobílých fotografií pořízených českou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů