Cestování

Na Moravě vyznačí prvních 300 kilometrů Cyrilometodějské stezky

obrazek

Stezka povede například přes Velehrad.

Profimedia.cz

13.6. 09:57 Ve Zlínském a Jihomoravském kraji bude letos vyznačeno prvních 300 kilometrů poutních tras Cyrilometodějské stezky. Stane se tak na základě dohody uzavřené s Klubem českých turistů. Uvedla to mluvčí zlínského hejtmanství Adéla Kousalová. Podle radního Zlínského kraje Jana Pijáčka je v plánu vyznačit také 20 kilometrů stezky na Slovensku.

Značená trasa povede z Pusteven v Beskydech na Svatý Hostýn na Kroměřížsku a do Velehradu na Uherskohradišťsku. Další bude směřovat z Vranova u Brna přes Křtiny na Blanensku a hradisko svatého Klimenta na Uherskohradišťsku do Velehradu. Značky se objeví také mezi Žítkovou na Uherskohradišťsku, Luhačovicemi na Zlínsku a Velehradem. Slovenská trasa by měla spojit Žítkovou se Skalkou nad Váhom a Trenčínem.

Mezinárodní projekt Evropské kulturní stezky svatého Cyrila a Metoděje (EKSCM) vznikl před pěti lety, kdy se připomínalo 1150. výročí jejich příchodu na Moravu. Snahou je postupně vybudovat turistickou trasu, která bude odpovídat standardu kulturních stezek podle kritérií Rady Evropy. Zapojují se do něj státy, kraje a obce, které jsou nějakým způsobem spojeny s odkazem soluňských bratrů.

Ve středu se v Kunovicích na Uherskohradišťsku uskuteční konference projektu Partnerství a aktivní institucionální sítě Cyrilometodějské stezky v moravsko-slovenském příhraničí. Přiláká kolem osmdesáti českých i slovenských odborníků z oblasti veřejné správy, regionálního rozvoje, cestovního ruchu, kultury i církve, kteří se budou zabývat rozvojem kulturní stezky v příhraničí a posílením partnerské sítě stezky.

ČTK

nahoru

Cestování:

Cestovním kancelářím se daří, Češi mají o zájezdy enormní zájem

-

dnes 16:20 České cestovní kanceláře mají žně. Zájem Čechů o...

Nejpopulárnější pláž podle Instagramu leží v Austrálii

-

dnes 13:40 Obrazem: Nejvíce populární pláží mezi uživateli...

Bordeaux: Hlavní město vína

-

dnes 11:07 Obrazem: Bordeaux můžeme s lehkou nadsázkou označit...

Havaj čelí turistům, kteří chtějí k soptícímu vulkánu co nejblíže

-

dnes 08:43 Havajská vláda čelí během složitého aktivního období...

Kam o víkendu s dětmi: Oslavte svatojánskou noc, vyrazte za rytíři

-

včera 16:04 První letní víkend se ponese ve znamení oslav...

Na Mallorce hrozí pokuty za nahotu a výtržnosti

-

včera 13:56 Úřady na španělském ostrově Mallorca vyvěsily plakáty...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů