Zahraniční

Trump v defenzivě před Merkelovou? Fotografie lídrů G7 vyvolala poprask

obrazek

Fotografie státníků ze summitu zemí G7

FOTO: Die Bundesregierung/Jesco Denzel

10.6. 16:37 Svět obletěl snímek oficiálního fotografa německé vlády Jesca Denzela z neformálního jednání během summitu skupiny G7 v Kanadě, která zachycuje sedícího amerického prezidenta Donalda Trumpa, u jehož stolu stojí další státníci. Fotografii někteří označili za trefné shrnutí summitu, který skončil rozkolem. Na Twitteru se objevily snahy o interpretaci řeči těla, glosy i obhajoba Trumpa.

Denzel, který v minulosti získal cenu World Press Photo, zachytil situaci v zákulisí mezi dvěma koly oficiálních rozhovorů, kdy se kolem Trumpa srotili ostatní politici, aby si vyjasnili postoje. Americký prezident jako jediný sedí, zatímco na něj svrchu tlačí německá spolková kancléřka Angela Merkelová.

Vyjednávači vypadají poněkud rozladěně, vraští čela, mají svěšené koutky úst nebo ruce založené před tělem.

Snímek na Twitteru zveřejnil mluvčí německé vlády Steffen Seibert. Pod jeho příspěvkem se pak objevily četné glosy.

„O řeči těla na této fotce by se dala napsat celá diplomka,” uvedl uživatel Liam O'Brien. „Tato fotografie je umělecké dílo. Název: Řeč těla," komentoval kompozici zpěvák Arnór Dan. Jiní se domnívají, že se Trump před Merkelovou krčí.

Novinář: snímek ukazuje německý pohled na jednání

One scene - four different perspectives #G7 1) by Merkel‘s team 🇩🇪 2) by Macron’s team 🇫🇷 3) by Conte’s team 🇮🇹 4) by Trump’s team 🇺🇸 pic.twitter.com/q3qaSfaiQS

— Fabian Reinbold (@fabreinbold) 9. Juni 2018

Stejná situace, čtyři pohledy: 1) Fotografie, kterou prezentuje tým německé kancléřky. 2) Fotografie, která zdůrazňuje roli francouzského prezidenta. 3) Fotografie, kde vyniká italský premiér. 4) Fotografie, jež vyznívá příznivě pro amerického prezidenta.

Snímek ovšem vyvolal i debatu o moci správně zachyceného okamžiku a o využití fotografie v rámci vlastní interpretace událostí. Odborníci upozorňují, že mluvčí německé vlády fotografii zveřejnil proto, že lichotí kancléřce Merkelové a ukazuje ji v dobrém světle jako rozhodnou političku.

Americký korespondent německého serveru T-Online Fabian Reinbold si dal tu práci a našel fotografie stejné situace z jiných úhlů. Našel například takovou, na níž vypadá jako největší státník Emmanuel Macron.

Situaci zachycuje i fotografie, jež vyznívá příznivě pro Trumpa. Vyjednávači na ní nevypadají rozladěně, ale jako by se ve společnosti amerického prezidenta dobře bavili.

Summit G7 skončil fiaskem a osobními útoky

Dvoudenní summit ekonomicky nejvyspělejších zemí G7, který se od pátku konal v Kanadě v napjaté atmosféře kvůli americkým clům na dovoz oceli a hliníku, skončil fiaskem navzdory snahám o uhlazení sporů. [celá zpráva]

Trump, který schůzku opustil předčasně, nakonec v noci na neděli stáhl svou podporu už tak velmi opatrně formulovaného závěrečného prohlášení. V příspěvcích na Twitteru se navíc nevybíravě vyjádřil na adresu kanadského premiéra Justina Trudeaua, který předtím na tiskové konferenci chování USA kritizoval.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu, píše agentura Bloomberg

-

dnes 04:58 Ruský prezident Vladimir Putinběhem summitu v...

Trump nechal Putina pozvat do Washingtonu

-

včera 23:05 Americký prezident Donald Trump požádal svého poradce...

USA považují Guccifera 2.0 za důkaz vměšování Moskvy

-

včera 21:06 Původně se za pseudonymem Guccifer skrýval rumunský...

V Popradu vyhlásili kvůli bleskovým povodním mimořádný stav

-

včera 20:21 Video: Z důvodu přetrvávajících dešťů a lokálních...

Trump chce přebarvit Air Force One, je prý málo vlastenecký

-

včera 19:26 Video: Létající pevnost amerických prezidentů Air...

Problém vyřešen, belgická letiště opět přijímají

-

včera 17:35 aktualizováno Belgie ve čtvrtek vpodvečer na několik...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů