Krimi

Drsný zákrok uraženého policisty v Brně: Slavícího mladíka skolil paralyzérem

Policejní zákrok v Brně

ZDROJ: Prima FTV

9.6. 09:40 Video: Kontroverzní zákrok policisty, který se odehrál ve středu kolem půlnoci ve Štefánikově ulici v Brně, řeší vnitřní kontrola policie. Mladík oslavující s přáteli státnice v podnapilém stavu vykřikoval vulgární slova, když kolem jela policejní hlídka. Jeden z jejích příslušníků si slova vztáhl na sebe a proti mladíkovi drsně zakročil. Na případ upozornila v pátek televize Prima.

Na videozáznamu, který Prima zveřejnila, je vidět skupina policistů, která nevybíravým způsobem pacifikuje bezbranného mladíka. Obzvlášť aktivní je jeden z členů hlídky, který na mladíka vulgárně křičí a je zjevné, že věc bere osobně.

Na zveřejněném záznamu nezazní od policistů žádná zákonná výzva. Poté, co mladík nesouhlasí s příkazem přesunout se k autu a vyžádá si policistovo služební číslo, je policejní přesilou drsně zpacifikován za pomoci paralyzéru. Ten policisté používají i ve chvíli, kdy mladík už leží na zemi.

Záznam natočil jeden z kamarádů na mobilní telefon. Podle svých slov začal natáčet asi tři sekundy poté, co policisté vystoupili z auta.

„Já jsem zakřičel něco ve způsobu ‘Jo, máme to, čuráci!’ a otočil sem se u toho na kamarády a nějak to asi vyšlo tak, že se otáčím na ně a křičím to na ně,“ řekl Primě mladík, který studuje obor zdravotnického záchranáře. Připustil, že on i jeho přátelé byli opilí a hluční. Nadýchal 1,5 promile. Nakonec skončil v cele.

Psycholog: Nechali se unést, neomluvitelné

„Vzhledem k tomu, že hlídka při tomto zákroku použila i donucovací prostředky, tak je nyní celá věc v šetření našich kontrolních orgánů. Naše kontrolní orgány samozřejmě budou zjišťovat adekvátnost zákroku i použití donucovacích prostředků,“ řekla Primě mluvčí jihomoravské policie Andrea Cejnková.

„Profesionál v tomto oboru je jednak poučený, zacvičený, vytrénovaný a do toho patří i schopnost kontrolovat svoje emoce ve vypjatých situacích. Nezvládli to, nechali se unést bůh ví čím, ale těžko je to omluvitelné,“ vyjádřil se Primě k videozáznamu psycholog Jiří Brančík.

Prima upozornila, že se incident odehrál jen pár metrů od služebny brněnské městské policie, která má na místo namířenou kameru, a mohla tak průběh zákroku také zaznamenat.

Novinky

nahoru

Krimi:

Dnes zemřeš, řekl ženě. Pak ji svázal, přelepil jí oči a trýznivě ji znásilnil

-

dnes 16:04 Chvíle hrůzy zažila 30letá cizinka, kterou ve středu...

Vrahem podnikatelky z Jihlavy byl exmanžel

-

dnes 15:39 Podnikatelku v Jihlavě zastřelil vloni před Vánocemi...

Motorkář se zákazem řízení ujížděl policistům rychlostí 120 km/h, po kilometru a půl havaroval

-

dnes 15:29 Video: Devatenáctiletý motorkář ujížděl ve středu na...

Šéfům nelegální výroby cigaret vyměřil soud 5,5 roku

-

dnes 14:25 Video: Pět a půl roku vězení vyměřil v pátek Krajský...

Policisté stíhali nočními ulicemi Prahy řidiče BMW i8. Naboural a utekl

-

dnes 14:09 Řidiče BMW i8 stíhali v noci na pátek pražští policisté...

Za smrt britské královny pokeru při nehodě v Plzni dostal řidič podmínku

-

dnes 14:07 aktualizováno Trest dva roky vězení s podmíněným...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů