Domácí

Senátorem za Zlín je Tomáš Goláň, střídá Františka Čubu

obrazek

Tomáš Goláň (SENÁTOR 21)

FOTO: Dalibor Glück, ČTK

26.5. 15:56 Senátorem za volební obvod č. 78 Zlín se stal daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21), který v sobotu ve druhém kole doplňovacích voleb porazil krajskou radní Zlínského kraje Michaelu Blahovou (KDU-ČSL).

Blahová získala 46,21 procenta hlasů, Goláně volilo 53,78 procenta voličů. Volby provázel minimální zájem lidí, k urnám přišlo 10,40 procenta voličů. [celá zpráva]

Tomáš Goláň vystřídá v horní komoře bývalého předsedu Agrokombinátu Slušovice Františka Čubu (SPO), který v únoru svoji rezignaci na post senátora zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli rok a půl trvající absenci v Senátu ze zdravotních důvodů. Nový senátor bude funkci zastávat do konce Čubova šestiletého mandátu, který končí na podzim 2020.

Volební obvod č. 78 zahrnuje velkou část Zlína a jižní oblast okresu Vsetín. V prvním kole vybírali voliči z devíti kandidátů, volební účast činila necelých 16 procent. Krajská radní Michaela Blahová získala v prvním kole 24,18 procenta hlasů a Tomáš Goláň 18,99 procenta.

Při minulých volbách do senátu v říjnu 2014 v tomto obvodě zvítězil ve druhém kole František Čuba nad tehdejší senátorkou Alenou Gajdůškovou (ČSSD) poměrem 54,01 : 45,98 procenta hlasů. Účast voličů činila v prvním kole 41,96 procenta, v druhém kole 20,48 procenta.

Jiří Růžička, Právo

nahoru

Domácí:

Česko v bouřkách potrápil spíš vítr než přívaly deště

-

dnes 08:14 aktualizováno Vlna bouřek, která ve čtvrtek zasáhla...

Šlechtová nebude ministryní obrany

-

dnes 07:57 aktualizováno Karla Šlechtová nebude ve druhé vládě...

Faltýnkovo odcházení. Tiše se zbavil kritizovaných funkcí

-

dnes 03:50 Jen pár měsíců před podzimními komunálními volbami...

Babiš svolal kvůli ochraně hranic Bezpečnostní radu státu

-

včera 22:11 aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) svolal na...

Část Moravy zasáhly silné bouřky, kvůli větru jsou bez elektřiny tisíce lidí

-

včera 19:13 Video: aktualizováno Tisíce lidí byly ve čtvrtek...

Vláda schválila odchod policejního prezidenta Tuhého na Slovensko

-

včera 18:48 Vláda v demisi schválila odchod Tomáše Tuhého z funkce...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů