Domácí

Senátorem za Zlín je Tomáš Goláň, střídá Františka Čubu

obrazek

Tomáš Goláň (SENÁTOR 21)

FOTO: Dalibor Glück, ČTK

26.5. 15:56 Senátorem za volební obvod č. 78 Zlín se stal daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21), který v sobotu ve druhém kole doplňovacích voleb porazil krajskou radní Zlínského kraje Michaelu Blahovou (KDU-ČSL).

Blahová získala 46,21 procenta hlasů, Goláně volilo 53,78 procenta voličů. Volby provázel minimální zájem lidí, k urnám přišlo 10,40 procenta voličů. [celá zpráva]

Tomáš Goláň vystřídá v horní komoře bývalého předsedu Agrokombinátu Slušovice Františka Čubu (SPO), který v únoru svoji rezignaci na post senátora zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli rok a půl trvající absenci v Senátu ze zdravotních důvodů. Nový senátor bude funkci zastávat do konce Čubova šestiletého mandátu, který končí na podzim 2020.

Volební obvod č. 78 zahrnuje velkou část Zlína a jižní oblast okresu Vsetín. V prvním kole vybírali voliči z devíti kandidátů, volební účast činila necelých 16 procent. Krajská radní Michaela Blahová získala v prvním kole 24,18 procenta hlasů a Tomáš Goláň 18,99 procenta.

Při minulých volbách do senátu v říjnu 2014 v tomto obvodě zvítězil ve druhém kole František Čuba nad tehdejší senátorkou Alenou Gajdůškovou (ČSSD) poměrem 54,01 : 45,98 procenta hlasů. Účast voličů činila v prvním kole 41,96 procenta, v druhém kole 20,48 procenta.

Jiří Růžička, Právo

nahoru

Domácí:

Nový text u pražské sochy sovětského velitele Koněva naštval komunisty

-

včera 18:57 Ostrá výměna názorů mezi komunisty a jejich odpůrci se...

Poskočí platy politiků? Poslanci tomu nahrávají

-

včera 18:47 Kolem patnácti tisíc korun měsíčně by mohli získat ke...

Zeman jmenuje Mazance do čela Nejvyššího správního soudu

-

včera 17:17 aktualizováno Prezident Miloš Zeman sdělil...

Trikolory i papírové tanky. Lidé si připomněli vpád vojsk Varšavské smlouvy

-

včera 16:39 Video: aktualizováno Po celé republice si v úterý...

V Praze je znovu torzo tanku od výtvarníka Davida Černého

-

včera 16:13 Video: Na pražské náměstí Kinských nainstaloval...

V Holešově museli Sověti otočit hlavně tanků, do kasáren se nedostali

-

včera 16:13 Video: Hlavně tanků namířené na kasárna v Holešově na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů