Krimi

Podezřelý z vraždy spáchal několik bankovních loupeží, ukázala analýza DNA

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Ondřej Kořínek, Novinky

25.5. 10:23 Třiačtyřicetiletý muž obviněný z vraždy 29leté ženy ve Dvoře Králové nad Labem na Trutnovsku spáchal podle policie nejméně pět loupeží v bankách. Ukázala to analýza DNA. Muži hrozí až 18 let vězení.

„Při vyhodnocování policejních databází jsme zjistili shodu mezi DNA profilem obviněného muže a stopou, kterou pražští kolegové před lety zajistili při ohledání místa činu loupeže. Od tohoto momentu jsme ve spolupráci s nimi začali prověřovat další trestnou činnost obviněného muže," řekl mluvčí policie Jan Čížkovský.

Kriminalisté zjistili, že v letech 2007 až 2014 spáchal v bankách v Praze, Brně a v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku pět loupeží. Pokaždé byl ozbrojen střelnou zbraní.

„Pouze v jednom případě se mu ale podařilo získat peníze, a to téměř 400 000 korun," řekl Čížkovský. V dalších případech byl neúspěšný. „V jednom případě si vybral bezhotovostní pobočku, v dalším přišel po otevírací době a u posledních dvou neuspěl díky aktivnímu odporu pracovníků banky,” řekl Čížkovský.

Obviněný se přiznal. Policistům řekl, že potřeboval peníze na vyrovnání dluhů a část utratil ve výherních automatech. „K motivu přiznání uvedl, že chce mít, i když ne čisté svědomí, tak ,vyřešený život'. Vyšetřování stále probíhá, a výčet trestné činnosti proto nemusí být konečný,” uvedl Čížkovský.

Muž byl kromě vraždy obviněn i ze zločinu loupeže. Mrtvolu ženy našli policisté loni v listopadu v jednom z bytů. Muže, se kterým žena sdílela domácnost, policisté zadrželi na útěku.

Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Na vyprahlé jižní Moravě hoří les, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

-

dnes 17:11 aktualizováno U Bzence na Hodonínsku hoří na několika...

Z lešení u radnice v Hostomicích se zřítil muž. Letěl pro něj vrtulník

-

dnes 16:34 Video: Z lešení postaveného u budovy radnice v...

Kamión na dálnici D35 narazil do policejního auta

-

dnes 15:11 aktualizováno Kamión narazil ve čtvrtek odpoledne na...

Vietnamec, kterého našli v Plzni s uříznutou rukou, se nejspíš zranil při opravě stroje

-

dnes 14:30 Zřejmě vlastní neopatrnost stála za zraněním 50letého...

Policie už zná jména útočníků z pražského metra. Jsou to děti

-

dnes 14:18 Policie už zná jména tří mladíků, kteří měli s nožem...

Autobus s dětmi začal na D1 hořet, řidič plameny pohotově uhasil

-

dnes 14:14 Na dálnici D1 u Vyškova musel ve čtvrtek kvůli požáru...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů