Zahraniční

Havárii atomové ponorky nepřežil námořník

8.1.2005 16:45 Při sobotní havárii americké atomové ponorky San Francisco v Tichém oceánu zahynul námořník. Podlehl těžkým zraněním. Dalších 23 námořníků při nehodě utrpělo zranění, někteří z nich vážná, oznámilo to v neděli velení amerického tichomořského loďstva. Na palubě ponorky mělo být 137 členů posádky.

Nehoda se stala v sobotu časně ráno. Plášť ponorky nebyl nárazem narušen, bez poškození je i pohonný reaktor. Předpokládá se ale, že přední část ponorky byla nárazem "pomuchlána". Celkovou míru poškození bude možné zjistit až po připlutí ponorky do přístavu.

Mluvčí námořnictva v sobotu uvedla, že ponorka se mohla vlastními silami vynořit a nyní směřuje zpět na Guam. Na základnu, která je od místa nehody vzdálena 560 kilometrů, má doplout v pondělí.

Podle dnešních informací byli na ponorku z Guamu letecky vysláni lékaři a zdravotnický personál, aby pečovali o zraněné. Řada z nich má zlámané kosti, tržné rány a pohmožděniny, stav některých je kritický, uvedl mluvčí tichomořského loďstva námořní poručík J. G. Adam Clampitt.

Ke zraněním došlo vesměs prudkým pádem členů posádky v těsném prostoru ponorky po jejím nečekaném nárazu.

Jde o ponorku třídy Los Angeles dlouhou 110 metrů. Před nehodou byla na rutinní cvičné plavbě do australského Brisbane. Příčina nehody nebyla oznámena s tím, že se vyšetřuje.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Trump nechal Putina pozvat do Washingtonu

-

dnes 23:05 Americký prezident Donald Trump požádal svého poradce...

USA považují Guccifera 2.0 za důkaz vměšování Moskvy

-

dnes 21:06 Původně se za pseudonymem Guccifer skrýval rumunský...

V Popradu vyhlásili kvůli bleskovým povodním mimořádný stav

-

dnes 20:21 Video: Z důvodu přetrvávajících dešťů a lokálních...

Problém vyřešen, belgická letiště opět přijímají

-

dnes 17:35 aktualizováno Belgie ve čtvrtek vpodvečer na několik...

O zapojení Rusů do otrav novičokem nevíme, vyvrací spekulace britský politik

-

dnes 15:42 Za divokou spekulaci označil ve čtvrtek náměstek...

Putin hodnotí schůzku s Trumpem jako úspěch, který se mocné skupiny snaží popřít

-

dnes 14:36 Helsinský summit s americkým prezidentem Donaldem...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů