AutoMoto

Continental testuje autonomní řízení na dálnicích. Brzy se pustí i na okresky

obrazek

Continental Cruising Chauffeur - testování na dálnici

FOTO: Continental

22.5. 16:27 Systém nazvaný Cruising Chauffeur má do roku 2025 na dálnicích zvládnout autonomii úrovně 4, tedy autonomní jízdu bez spoléhání na řidiče-člověka jako záchrannou síť. Continental nyní připravuje testování na okreskách, které jsou pro automatiku podstatně náročnější.

Po dálnicích v Dolním Sasku, jedné z německých spolkových zemí, jezdí prototypy Continentalu, v nichž za člověka vůz kompletně ovládá autopilot. Systém nazvaný Cruising Chauffeur je ve fázi vývoje a na dálnicích je testován. Samozřejmě vždy za dohledu inženýra, který sedí za volantem a vůz hlídá.

Nejedná se ale o rozšíření adaptivního tempomatu a aktivního udržování v jízdním pruhu, píše se v tiskové zprávě – do roku 2025 má Continental vyvinout systém autonomní jízdy úrovně 4. Tedy takový, který bude po dálnicích schopen jezdit zcela sám bez spoléhání na řidiče-člověka jako na záchrannou síť, kterému předá řízení, když si nebude vědět rady.

Continental Cruising Chauffeur – testování na dálnici

FOTO: Continental

Prozatím probíhá testování pouze na dálnicích, ale již probíhají přípravy ke spuštění testování na okresních silnicích. Ty jsou pro autopilota podstatně náročnější. „Na okresních silnicích se naše systémy musí vypořádat s provozem křížícím cestu vozidlu, střídají se různé typy krajnic a po silnici se, stejně jako ve městě, pohybují i chodci a cyklisté,” vysvětluje Ralph Lauxmann z divize podvozků a bezpečnosti.

Cruising Chauffeur má podle Continentalu umět také rozpoznat, zda řidič může v danou chvíli převzít řízení za něj. Prý také vidí mnohem víc, než čeho si dokáže všimnout řidič-člověk, a to tak, že skládá odděleně pořízené snímky a data ze senzorů a kamer.

Tak vytvoří tzv. model prostředí, ve kterém se pak pohybuje. „Díky tomu systém rozpozná protijedoucí vozy a silniční značení i v silném protisvětle nebo se dokáže v mlze zorientovat v úsecích, kde probíhají stavební práce,” píše Continental.

mb, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Milujete rychlé vozy? V USA vyrostou luxusní byty s výhledem na závodní okruh

-

dnes 17:59 U závodního okruhu Circuit of the Americas poblíž města...

Netradiční test: Jak udělat z dodávky kempinkový vůz

-

dnes 15:21 Obrazem: Tenhle test auta bude dost netradiční. Není...

Mercedes promlouvá ke kolemjdoucím pomocí světel

-

dnes 13:43 Video: Mluvící auto už tu bylo, ať už ve sci-fi formě v...

Aston Martin vyrobí 25 vozů z bondovek. Včetně všech špionských vychytávek

-

dnes 11:17 Vozů Aston Martin DB5 s výsuvným pancéřováním, otočnou...

Legendární „kachna” má svou čtyřiadvacetihodinovku, jezdí se v Anglii

-

dnes 09:31 Video: Existují auta, se kterými by člověka opravdu...

Bentley chystá ke svému jubileu luxusní obrazovou knihu

-

dnes 07:55 V roce 2019 oslaví značka automobilů Bentley své sté...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů