Domácí

ČSSD hlasovala na radnici, za pronájem neplatila. Jen jsme proběhli, hájí se

obrazek

Sčítání výsledků vnitrostranického referenda ČSSD. Ilustrační fotografie

FOTO: Petr Hloušek, Právo

23.5. 04:22 Referendum o vstupu do vlády s hnutím ANO, které spustila v pondělí ČSSD, doprovází i poněkud paradoxní situace. Ačkoli jde o ryze vnitrostranickou záležitost, například v Praze 6 se hlasovalo v budově úřadu městské části a nikoli v kanceláři, kterou zde strana má. Za pronájem prostor navíc ČSSD nic neplatila. Strana se hájí slovy, že členové zde „jen proběhli”.

„My jsme měli jednání klubu zastupitelů a při té příležitosti lidé z místních organizací, které mají dosah, přišli v krátké době odvolit,” řekl Novinkám předseda zastupitelského klubu ČSSD René Pekárek.

Předseda jedné ze zmíněných organizací Štěpán Stupčuk upozornil, že je běžné, že politické strany mající své členy v zastupitelstvu tu a tam radniční prostory k práci své politické strany využívají.

Nic jsme neplatili za pronájem, neboť nedošlo k uzavření nájemní smlouvy

„Nic jsme neplatili za pronájem, neboť nedošlo k uzavření nájemní smlouvy,” poznamenal Stupčuk ke zhruba tříhodinové schůzi sociální demokracie. Podle Pekárka ti, kteří nebyli členy zastupitelstva, tedy 33 ze 37 přítomných, „jen proběhli”.

„Svítit se tam nemuselo, protože bylo světlo a krom toho tam seděl klub. Já myslím, že je to v pořádku,” zhodnotil pondělní zasedání Pekárek.

Ojedinělý případ, tvrdí městská část

Za ojedinělý označil případ setkání sociálních demokratů na radnici Prahy 6 i její mluvčí Ondřej Šrámek. „Hlasování proběhlo v rámci zasedání zastupitelského klubu ČSSD, který má k dispozici zasedací místnost. A pro ten to mají bezplatně,” řekl Novinkám s tím, že „hlasování o vládě tu běžně neprobíhá”.

Dodal, že radnice má i oficiální prostory, které se politickým stranám zastoupeným v zastupitelstvu pronajímají za 3500 korun na hodinu a k soukromým účelům za deset tisíc korun. Toho ČSSD nevyužila a sešla se podle něj v mnohem menší místnosti.

Za problém schůzi ČSSD k referendu nepovažuje ani místostarosta za STAN Jan Lacina. „Myslím, že existují vnitřní regule, kdy mohou používat za určitých okolností prostory městské části. Nebudu to napadat,” řekl Novinkám Lacina.

Renáta Bohuslavová, Novinky

nahoru

Domácí:

ČSSD z nominace Pocheho neustoupí, upíná se k jeho schůzce se Zemanem

-

dnes 12:43 Spor o nominanta na ministra zahraničí Miroslava...

Babiš kritizoval návrh unijního rozpočtu

-

dnes 11:29 aktualizováno Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v...

Pět let od povodní: Když se hnala voda na Davli, místní rodák jen popadl psa a utíkal

-

dnes 10:46 Video: Zoufalství a bezmoc prožívali místní v Davli u...

Do čtvrtka budou tropy, pak se zatáhne a razantně se ochladí

-

dnes 08:30 Až do čtvrtka, jenž bude z astronomického pohledu...

Komunisté mydlí schody Pochemu na základě falešné zprávy

-

dnes 07:03 Výhrady komunistů proti europoslanci a kandidátovi ČSSD...

Nový šéf pražské policie: Nejsem něčí figurka, s politiky se nescházím

-

dnes 03:40 Nový ředitel pražské policie Jan Ptáček hodlá své...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů