Krimi

Soud řeší zásah policistů proti vražedkyni ze Smíchova. Sudků k výslechu nemusí

Michelle Sudků dostala 30 let vězení

ZDROJ: Novinky

22.5. 10:33 Po osmi měsících se Obvodní soud pro Prahu 1 vrátil k případu dvojice policistů, kteří zasahovali proti vražedkyni Michelle Sudků poté, co se pokusila uškrtit zákaznici kavárny. Vzhledem k tomu, že se k jednání nedostavil znalec, na jehož osobním výslechu trval jak žalobce, tak obhájce obžalovaných policistů, bylo jednání odročeno na začátek srpna.

Soudní znalec se měl vyjádřit k psychickému stavu napadené dívky, která při loňském výslechu u soudu zkolabovala a nadále nebyla schopná účasti na jednání, tím spíše na osobním výslechu ke svému napadení.

Státní zástupce Michal Muravský její výslech nicméně považuje za důležitý. „Ona je ta, která byla jedinou přímou svědkyní a zároveň poškozenou toho útoku, takže bylo by dobré ji slyšet,“ řekl po skončení jednání Muravský.

Státní zástupce Michal Muravský

FOTO: Novinky

Soudkyně Helena Králová zároveň odmítla předvolat jako svědkyni samotnou Michelle Sudků k výslechu. „Nepřispěla by k objasnění celé události, důležitější jsou listinné důkazy. Proto se soud rozhodl tuto svědkyni nevolat,“ vysvětlila soudkyně Králová, proč Sudků nepředvolá.

Sudků napadla zákaznici v kavárně na pražském Újezdě v červnu 2016. Zaútočila na dívku na toaletách kavárny. Srolovaným tričkem ji zezadu začala škrtit. Dívka vykřikla a ze záchodu vyběhla, čehož si všiml jeden ze zaměstnanců kavárny, který následně zavolal policii.

Původně dostali podmínky

Ta po prošetření incidentu nechala Sudků odvézt do psychiatrické léčebny v Bohnicích, podle obžaloby ale policisté lékařům neřekli o útoku na záchodech. Muravský proto policisty Lukáše Kočera a Petra Michálka viní ze zneužití pravomoci úřední osoby, za což jim hrozí až pět let vězení, případně i zákaz činnosti. Policisté se hájí tím, že jim o škrcení na toaletách nikdo neřekl.

Michelle Sudků dostala 30 let vězení

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Policisté původně od soudu dostali trestním příkazem podmíněné tresty, proti tomu ale Muravský podal odpor, a soud tak musel nařídit hlavní líčení.

Sudků z bohnické léčebny propustili po patnácti dnech s tím, že je zdravá. Žena v podstatě vzápětí poté ubodala v obchodním domě na pražském Andělu zákaznici. Loni v březnu byla Sudků Městským soudem v Praze odsouzena za vraždu k výjimečnému trestu třiceti let vězení. V době útoku byla podle soudu příčetná, chtěla se lékařům pomstít za to, že ji propustili, a zajistit si další pobyt v léčebně.

bad, Novinky

nahoru

Krimi:

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

včera 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

včera 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

včera 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

včera 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

včera 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...

O vyjednávání nic nevím, řekla Němcová soudu v kauze Nečasové a poslaneckých trafik

-

včera 11:27 Kauza tzv. trafik pro poslance, ve které jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů