Finance

Češi mají nejčastěji finanční rezervu 10 tisíc korun

obrazek

Jak velkou finanční rezervu mají Češi vytvořenou pro nenadálé situace?

FOTO: David Ryneš, Novinky

21.5. 04:11 Dvě pětiny Čechů by se v případě nenadálého výpadku financí mohli dostat do prekérní situace. Mají totiž k dispozici finanční rezervu jen do deseti tisíc korun. Na druhou stranu každý desátý člověk disponuje úsporami přes 200 tisíc korun.

Rozbité auto, delší pracovní neschopnost či ztráta zaměstnání dokážou s rodinným rozpočtem pěkně zamávat. A právě pro tyto a jim podobné situace finanční odborníci doporučují mít k dispozici rezervu ve výši alespoň tří platů, či ve výši šestinásobku měsíčních výdajů.

Mnozí Češi se však jejich doporučením neřídí, jak ukázal průzkum agentury NMS Market Research pro Raiffeisen stavební spořitelnu (RSTS). Dvě pětiny z tisícovky oslovených lidí mají pro případ nenadálých výdajů uspořenou jen částku do 10 tisíc korun. Další zhruba desetina by mohla disponovat dvojnásobnou částkou.

„Aby se člověk vyhnul finančním potížím a dluhové pasti, musí přemýšlet dopředu a začít včas spořit. Jak se ukázalo, téměř polovina Čechů by měla velké problémy, pokud by musela nárazově vydat větší sumu peněz. Naopak pouhá desetina lidí má velkorysou rezervu více než 200 tisíc korun,“ doplnila Lenka Molnárová z RSTS.

bab, Novinky

nahoru

Finance:

Většina rodičů dětem spoří, nejčastěji do 500 korun měsíčně

-

dnes 03:10 Tři ze čtyř českých rodičů svým dětem spoří....

Jak nejlevněji a nejbezpečněji založit firmu

-

včera 15:10 Pokud chcete začít podnikat bez zbytečných výdajů za...

Připojit nový dům do sítě lze i bez zbytečného papírování

-

16.6. 03:17 Připojení nových odběrných míst v Česku přibývá. V...

Češi plánují dovolenou do 25 tisíc korun

-

15.6. 05:50 Rodinná dovolená vlastním autem, u moře a do...

Pojišťovny vracejí na doplatcích za léky několikanásobně více

-

14.6. 04:30 Ochranný limit doplatků za léky překonají každý rok...

Rodiny by potřebovaly ještě 15 tisíc korun

-

13.6. 03:50 Třem čtvrtinám českých rodin by k finančnímu klidu,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů