Zahraniční

Šéf ukrajinské pobočky agentury RIA Novosti je podezřelý z vlastizrady, považuje to za provokaci

obrazek

Představitel ukrajinské tajné služby SBU ukazuje fotografii novináře s ruským řádem

FOTO: Valentyn Ogirenko, Reuters

16.5. 20:00 Zadržený ředitel ukrajinské pobočky ruské státní tiskové agentury RIA Novosti Kirill Vyšinskij je podle ukrajinské tajné služby SBU podezřelý z vlastizrady. Vyšinskij, který byl zadržen v úterý, nařčení popírá a razii v kanceláři považuje za provokaci. Ukrajinské pravdě to ve středu řekl jeho obhájce Andrij Domanskyj.

„Vyšinskij to považuje za provokaci, za pronásledování,“ řekl advokát. „Nepřizná se k činům, z nichž je podezřelý,“ dodal. Zmínil, že řada kroků policie byla v rozporu se zákonem.

„Včera se uskutečnily vyšetřovací akce, především prohlídky v kancelářích. I já jsem byl s Kirillem během prohlídky jeho bytu. Sledoval jsem to a vyjádřil svůj názor, že jde o porušení zákona, což si zapsali do protokolu,“ řekl Domanskyj. [celá zpráva]

Podle něj se jednalo hned o několik porušení pravidel prohlídky, která však neupřesnil. Ani neuvedl, co bylo zabaveno, protože se to týká vyšetřování.

#СУУ інформує, що керівнику пропагандистського антиукраїнського інформаційного ресурсу «РИА Новости Украина» Кирилу Вишинському оголошено про підозру в скоєнні злочину за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада) та затримано згідно зі ст. 208 КПК України https://t.co/stYlqBq8hf pic.twitter.com/dWXTyGYsF0

— СБ України (@ServiceSsu) 15. května 2018

Tajná služba SBU, která Vyšinského sledovala a vedla razii, zveřejnila několik fotografií zabavených předmětů. Kromě peněz jsou to dva ruské řády, jeden za zásluhy o vlast a druhý od Vladimira Putina Za navrácení Krymu.

Podle prokuratury byla s pomocí Vyšinského „ukrajinská média všemi způsoby plněna pokřivenými informacemi o dění na Ukrajině včetně toho, že okupace poloostrova Krym byla vydávána za oprávněnou“.

Prokuratura též uvedla, že se během vyšetřování podařilo dokázat, že informace na webových stránkách RIA Novosti - Ukrajina obsahovaly výroky popírající svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny a tvrzení ohrožující státní a informační bezpečnost.

Rusko zadržení novináře odsoudilo a zahájilo trestní řízení kvůli nezákonnému stíhání nevinné osoby, jíž je bráněno ve výkonu legální činnosti novináře.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ženu v USA po výběru vysoké částky z banky přepadl gang a přejel ji autem

-

dnes 07:44 Video: Bezpečnostní kamera ve městě Houston v americkém...

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 aktualizováno Severovýchod Venezuely postihlo v úterý...

Írán představil první domácí stíhačku

-

dnes 04:45 Video: Na přehlídce zbrojní techniky v Teheránu...

Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort je vinen z daňových podvodů

-

včera 22:49 aktualizováno Americká porota v úterý uznala částečně...

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

včera 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Říkejte o tom mladým, aby se to už nestalo, apeloval Kiska v projevu k srpnu 1968

-

včera 19:58 Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval při...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů