Zahraniční

Naše lodě vyzbrojené raketami ze Středozemního moře už nikdy nestáhneme, oznámil Putin

obrazek

Odpálení střely s plochou dráhou letu Kalibr z ruské lodě


16.5. 17:00 Lodě ruského námořnictva vyzbrojené raketami s plochou dráhou letu Kalibr budou provádět neustálé hlídkování ve Středozemním moři, řekl ve středu prezident Vladimir Putin. O jeho vyjádření na úvod pravidelného setkání s vedením ministerstva obrany informovala ruská tisková agentura TASS.

„Na letošní rok je naplánováno 102 plaveb lodí a ponorek. V souvislosti s trvající hrozbou útoků mezinárodních teroristů v Sýrii naše lodě vyzbrojené střelami s plochou dráhou letu budou ve Středozemním moři na trvalé vojenské hlídce,“ řekl Putin.

Podle něj objem úkolů ruského námořnictva v posledních letech značně stoupl a rozšířila se oblast jeho působení i do Středozemního moře, do Severního Atlantiku a v asijsko-pacifické oblasti.

Hlava státu zejména zmínila koordinované akce posádek ruských lodí během vojenských operací v Sýrii: „Útoky střelami s plochou dráhou letu a efektivní práce palubního letectva způsobily teroristům vážné škody, když byly zničené důležité objekty a infrastruktura.“

Podle Putina to bylo možné díky udržování vysoké bojové a technické připravenosti námořnictva. Vyzdvihl i dálkové plavby, cvičení a výcvik manévry, které by měly pokračovat.

„Je nezbytné posilovat námořní součást našich jaderných strategických sil, neboť stoupá role námořnictva při jaderném odstrašování,“ dodal ruský prezident.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ženu v USA po výběru vysoké částky z banky přepadl gang a přejel ji autem

-

dnes 07:44 Video: Bezpečnostní kamera ve městě Houston v americkém...

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 aktualizováno Severovýchod Venezuely postihlo v úterý...

Írán představil první domácí stíhačku

-

dnes 04:45 Video: Na přehlídce zbrojní techniky v Teheránu...

Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort je vinen z daňových podvodů

-

včera 22:49 aktualizováno Americká porota v úterý uznala částečně...

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

včera 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Říkejte o tom mladým, aby se to už nestalo, apeloval Kiska v projevu k srpnu 1968

-

včera 19:58 Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval při...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů