Zahraniční

Naše lodě vyzbrojené raketami ze Středozemního moře už nikdy nestáhneme, oznámil Putin

obrazek

Odpálení střely s plochou dráhou letu Kalibr z ruské lodě


16.5. 17:00 Lodě ruského námořnictva vyzbrojené raketami s plochou dráhou letu Kalibr budou provádět neustálé hlídkování ve Středozemním moři, řekl ve středu prezident Vladimir Putin. O jeho vyjádření na úvod pravidelného setkání s vedením ministerstva obrany informovala ruská tisková agentura TASS.

„Na letošní rok je naplánováno 102 plaveb lodí a ponorek. V souvislosti s trvající hrozbou útoků mezinárodních teroristů v Sýrii naše lodě vyzbrojené střelami s plochou dráhou letu budou ve Středozemním moři na trvalé vojenské hlídce,“ řekl Putin.

Podle něj objem úkolů ruského námořnictva v posledních letech značně stoupl a rozšířila se oblast jeho působení i do Středozemního moře, do Severního Atlantiku a v asijsko-pacifické oblasti.

Hlava státu zejména zmínila koordinované akce posádek ruských lodí během vojenských operací v Sýrii: „Útoky střelami s plochou dráhou letu a efektivní práce palubního letectva způsobily teroristům vážné škody, když byly zničené důležité objekty a infrastruktura.“

Podle Putina to bylo možné díky udržování vysoké bojové a technické připravenosti námořnictva. Vyzdvihl i dálkové plavby, cvičení a výcvik manévry, které by měly pokračovat.

„Je nezbytné posilovat námořní součást našich jaderných strategických sil, neboť stoupá role námořnictva při jaderném odstrašování,“ dodal ruský prezident.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Odstoupil australský arcibiskup, který kryl pedofilního kněze

-

dnes 06:28 Australský arcibiskup Philip Wilson, jehož soud v úterý...

Černá Hora zvažuje zátaras k Albánii

-

dnes 03:04 Černá Hora vzhledem k rostoucímu počtu migrantů...

Ruska, která Putina v živém vstupu žádala o pomoc, podlehla rakovině

-

včera 22:03 V moskevské nemocnici v úterý podlehla rakovině...

Schůzka s Kimem zřejmě neklapne, připustil prvně od pohrůžek KLDR Trump

-

včera 20:54 aktualizováno Americký prezident Donald Trump poprvé...

Zuckerberg se na půdě Evropského parlamentu omluvil Evropanům za únik dat

-

včera 19:41 Ochrana soukromí pro nás bude vždy důležitější než...

Ukrajinský poslanec vyzval ke zničení mostu na Krym

-

včera 19:25 Poslanec ukrajinské vrchní rady Ihor Mosyjčuk vyzval v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby