Domácí

Nad Šlechtovou se stahují mračna

obrazek

Ministryně obrany Karla Šlechtová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

16.5. 14:56 (aktualizováno: 16.5. 16:46) Budoucnost ministryně obrany Karly Šlechtové v rodícím se koaličním kabinetu ANO a ČSSD se ocitá v ohrožení. Nedlouho poté, co se musela omlouvat za nevhodnou fotografii se psem u památníku na Vítkově, se ve středu v Lidových novinách objevila informace, že na letištích využívala VIP salónky. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) to označil za plýtvání. O konci Šlechtové mluví i šéf ČSSD Jan Hamáček.

Ministryně využívání letištních VIP salónků nepopírá, zdůrazňuje však, že tím šetřila čas. Zdůraznila zároveň, že létala economy třídou, čímž ušetřila „stovky tisíc”.

„Toto moji kritici záměrně opomíjejí, ani se na to neptají ostatních ministrů,” odtušila ministryně.

V mediich se objevuje,že jsem si užívala salónku na letišti.Znovu opakuji:šetřil čas při zahraničních služebních letech.Záměrně jsem nevyuzivala business ale economy tridu,tim jsem usetrila stovky tisíc.Toto moji kritici zamerne opomijeji,ani se na to neptaji ostatnich ministru.

— Karla Slechtova (@SlechtovaKarla) 16. května 2018

Babiš využívání VIP salónků odsoudil. „Máme jít příkladem, nemáme plýtvat penězi daňových poplatníků. Máme zůstat při zemi a myslet na to, že nás platí daňoví poplatníci,” uvedl po jednání vlády.

Babiš dodal, že „má jinou DNA”, neboť „pracoval na svém”.

Lidové noviny ze skupiny Mafra patří do svěřenského fondu, do něhož Babiš převedl svůj majetek, aby vyhověl zákonu o střetu zájmů.

Paní ministryně obrany v demisi projevila úctu a vděk padlým hrdinům za vlast tím, že na hrob neznámého vojína na Vítkově posadila svého psa a ještě se tím pochlubila na Instagramu. pic.twitter.com/ynbj3rrVlm

— František Lutonský (@FLutonsky) 11. května 2018

Ministryně, která v minulých dnech upoutala pozornost fotkou svého psa u vítkovského památníku, dnes příznačně konstatovala, že „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde”.

Udivený Hamáček

Nejistou budoucnost ministryně dokreslují i slova šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který v rozhovoru pro server iDnes označil focení psa na hrobu Neznámého vojína za „něco, co je úplně z jiného světa“. „Předpokládám, že tam dojde ke změně,” řekl Hamáček, když se probíraly personálie nové vlády.

„Ministr obrany je člověk, který by měl uctívat tradice naší armády, uctívat ty, kteří položili život za naši samostatnost. A posadit na jejich hrob psa, je pro mě věc, která je pro mě naprosto neuvěřitelná,“ dodal Hamáček.

Necekala jsem, ze se pan predseda Hamacek prida k vlne nenavisti, umele sirene tyden po zverejneni fotografie. Je to spatna zprava pro CSSD, ze jeji reprezentant zneuziva hysterii socialnich siti. Takto ridit zemi nechceme preci!

— Karla Slechtova (@SlechtovaKarla) 16. května 2018

Jeho vyjádření ministryni zaskočilo. Nečekala prý, že se šéf ČSSD přidá „k vlně uměle šířené nenávisti” nad fotografií, která byla zveřejněna minulý týden.

VIP Service Club na Letišti Václava Havla v Praze

Zatímco běžní lidé se odbaví a posléze s příručním zavazadlem zamíří k odletové bráně, jiní mohou díky tomu, že létají obchodní třídou (nebo mají vhodnou platební kartu), zakotvit v nějakém z letištních salónků. Avšak ani to není to nejluxusnější, co pražské letiště nabízí. Soukromý VIP Check in je od všeho honu stranou. Vy jen odevzdáte své zavazadlo agentovi, ten jej za vás odbaví a následně vám přinese palubní vstupenku. Na odlet vašeho letadla pak čekáte v pohodlí luxusního all-inclusive salonku. Na rozdíl od běžných letištních salonků, kde za vstup jedné osoby platíte obvykle sumu v přepočtu pár desítek eur, toto exkluzivní odbavení stojí od 4400 Kč pro jednu osobu až po 11 000 Kč za čtyři osoby. Ze salonku pak pokračujete přes privátní bezpečnostní kontrolu přímo do letadla. Právě přes tuto exkluzivní část letiště do Prahy často přilétají celebrity.

Novinky

nahoru

Domácí:

Šojdrová se ozvala před volbami, smetl Zeman kauzu sirotků

-

včera 22:16 Prezident Miloš Zeman označil iniciativu...

Zeman nechtěl na své tiskovce v Berlíně zpravodaje ČRo

-

včera 18:36 aktualizováno Prezident Miloš Zeman chtěl zakázat...

Ťok podepsal smlouvu na provoz mýta s konsorciem CzechToll a SkyToll

-

včera 16:20 aktualizováno Ministerstvo dopravy oznámilo, že...

Pět ministrů a 17 poslanců. Účast na interpelacích byla opět žalostná

-

včera 16:09 Během čtvrtečních interpelací, kdy se poslanci mohou...

V bývalé škodovce pomocí obřích nůžek stříhají 60 metrů vysoký komín

-

včera 11:36 Video: Šedesát metrů vysoký bývalý teplárenský komín v...

Senátoři vyzvali Babiše, aby ČR přijala syrské sirotky

-

včera 10:13 aktualizováno Debata o přijetí syrských dětí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů