Domácí

Nad Šlechtovou se stahují mračna

obrazek

Ministryně obrany Karla Šlechtová

FOTO: Petr Hloušek, Právo

16.5. 14:56 (aktualizováno: 16.5. 16:46) Budoucnost ministryně obrany Karly Šlechtové v rodícím se koaličním kabinetu ANO a ČSSD se ocitá v ohrožení. Nedlouho poté, co se musela omlouvat za nevhodnou fotografii se psem u památníku na Vítkově, se ve středu v Lidových novinách objevila informace, že na letištích využívala VIP salónky. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) to označil za plýtvání. O konci Šlechtové mluví i šéf ČSSD Jan Hamáček.

Ministryně využívání letištních VIP salónků nepopírá, zdůrazňuje však, že tím šetřila čas. Zdůraznila zároveň, že létala economy třídou, čímž ušetřila „stovky tisíc”.

„Toto moji kritici záměrně opomíjejí, ani se na to neptají ostatních ministrů,” odtušila ministryně.

V mediich se objevuje,že jsem si užívala salónku na letišti.Znovu opakuji:šetřil čas při zahraničních služebních letech.Záměrně jsem nevyuzivala business ale economy tridu,tim jsem usetrila stovky tisíc.Toto moji kritici zamerne opomijeji,ani se na to neptaji ostatnich ministru.

— Karla Slechtova (@SlechtovaKarla) 16. května 2018

Babiš využívání VIP salónků odsoudil. „Máme jít příkladem, nemáme plýtvat penězi daňových poplatníků. Máme zůstat při zemi a myslet na to, že nás platí daňoví poplatníci,” uvedl po jednání vlády.

Babiš dodal, že „má jinou DNA”, neboť „pracoval na svém”.

Lidové noviny ze skupiny Mafra patří do svěřenského fondu, do něhož Babiš převedl svůj majetek, aby vyhověl zákonu o střetu zájmů.

Paní ministryně obrany v demisi projevila úctu a vděk padlým hrdinům za vlast tím, že na hrob neznámého vojína na Vítkově posadila svého psa a ještě se tím pochlubila na Instagramu. pic.twitter.com/ynbj3rrVlm

— František Lutonský (@FLutonsky) 11. května 2018

Ministryně, která v minulých dnech upoutala pozornost fotkou svého psa u vítkovského památníku, dnes příznačně konstatovala, že „kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde”.

Udivený Hamáček

Nejistou budoucnost ministryně dokreslují i slova šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který v rozhovoru pro server iDnes označil focení psa na hrobu Neznámého vojína za „něco, co je úplně z jiného světa“. „Předpokládám, že tam dojde ke změně,” řekl Hamáček, když se probíraly personálie nové vlády.

„Ministr obrany je člověk, který by měl uctívat tradice naší armády, uctívat ty, kteří položili život za naši samostatnost. A posadit na jejich hrob psa, je pro mě věc, která je pro mě naprosto neuvěřitelná,“ dodal Hamáček.

Necekala jsem, ze se pan predseda Hamacek prida k vlne nenavisti, umele sirene tyden po zverejneni fotografie. Je to spatna zprava pro CSSD, ze jeji reprezentant zneuziva hysterii socialnich siti. Takto ridit zemi nechceme preci!

— Karla Slechtova (@SlechtovaKarla) 16. května 2018

Jeho vyjádření ministryni zaskočilo. Nečekala prý, že se šéf ČSSD přidá „k vlně uměle šířené nenávisti” nad fotografií, která byla zveřejněna minulý týden.

VIP Service Club na Letišti Václava Havla v Praze

Zatímco běžní lidé se odbaví a posléze s příručním zavazadlem zamíří k odletové bráně, jiní mohou díky tomu, že létají obchodní třídou (nebo mají vhodnou platební kartu), zakotvit v nějakém z letištních salónků. Avšak ani to není to nejluxusnější, co pražské letiště nabízí. Soukromý VIP Check in je od všeho honu stranou. Vy jen odevzdáte své zavazadlo agentovi, ten jej za vás odbaví a následně vám přinese palubní vstupenku. Na odlet vašeho letadla pak čekáte v pohodlí luxusního all-inclusive salonku. Na rozdíl od běžných letištních salonků, kde za vstup jedné osoby platíte obvykle sumu v přepočtu pár desítek eur, toto exkluzivní odbavení stojí od 4400 Kč pro jednu osobu až po 11 000 Kč za čtyři osoby. Ze salonku pak pokračujete přes privátní bezpečnostní kontrolu přímo do letadla. Právě přes tuto exkluzivní část letiště do Prahy často přilétají celebrity.

Novinky

nahoru

Domácí:

ČSSD z nominace Pocheho neustoupí, upíná se k jeho schůzce se Zemanem

-

dnes 12:43 Spor o nominanta na ministra zahraničí Miroslava...

Babiš kritizoval návrh unijního rozpočtu

-

dnes 11:29 aktualizováno Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) v...

Pět let od povodní: Když se hnala voda na Davli, místní rodák jen popadl psa a utíkal

-

dnes 10:46 Video: Zoufalství a bezmoc prožívali místní v Davli u...

Do čtvrtka budou tropy, pak se zatáhne a razantně se ochladí

-

dnes 08:30 Až do čtvrtka, jenž bude z astronomického pohledu...

Komunisté mydlí schody Pochemu na základě falešné zprávy

-

dnes 07:03 Výhrady komunistů proti europoslanci a kandidátovi ČSSD...

Nový šéf pražské policie: Nejsem něčí figurka, s politiky se nescházím

-

dnes 03:40 Nový ředitel pražské policie Jan Ptáček hodlá své...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů