Koktejl

Smečka štěňat ve výcviku zkrotila neposedné ovce

BEZ KOMENTÁŘE: Štěňata se učí, jak hlídat ovce

16.5. 18:46 Video: Šest štěňat border kolie ukázalo na kameru svůj talent, když dokázalo bez zaváhání a s elánem usměrnit ovce čtyřikrát větší. Pyšný majitel Pat Byrne z Irského Roscommonu připomněl, že štěňata ovce viděla poprvé v životě.

„Hned, jak jsem je vyložil z auta, začala ovce nahánět,“ pochlubil se agentuře Caters TV chovatel štěňaty, která nezapřela geny po svém otci - ovčáckém šampiónovi. Štěňata, pět psů a jedna fenka, nebojácně pronásledovala zvířata a poradila si s ovcí, která si postavila hlavu a od skupiny se oddělila.

Nejmenší z malých ovčáků se ji pokusil chytit, ale tlamou jen na prázdno promáchl a skončil v kotrmelcích na zemi. To ho však nezastavilo, za chvíli se oklepal a tryskem vyrazil za svými sourozenci. „Ještě není dost silný, aby ovci zastavil, ale dělal, co bylo v jeho silách,“ pochvaloval si jeho počínání Byrne.

Štěňata stráví pohromadě ještě 12 týdnů, pak si je rozeberou noví majitelé. Bude o ně jistě velký zájem. Border kolie byly vyšlechtěny na pomezí Skotska a Anglie (border je anglicky hranice) právě k práci u stáda. Patří k nejchytřejším psům a jsou schopné vyvíjet vlastní inciativu.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Tajemné věže z kamenů stojících na špičce. Čech v přírodě vytváří umělecká díla

-

dnes 04:30 Video: Kameny stojící vybalancované na špičce uprostřed...

Jednorožec i motorka. Maročan vyrábí sochy ze starých pneumatik

-

včera 16:49 Video: Málokterá věc je na světě zbytečnější než stará...

Kde skončila svatební kytice Meghan? Nevěsta dodržela tradici

-

včera 13:45 Video: Zvyk, při kterém nevěsta hází kytici do davu...

Na brazilském ostrově, kde se nesmí rodit, se narodila holčička

-

včera 10:53 Na brazilském ostrově Fernando de Noronha se po 12...

Šéfkuchař shodil 70 kilogramů, jeho dieta vzbuzuje velký zájem

-

včera 05:19 Britský šéfkuchař Tom Kerridge, který dosáhl váhy 190...

Hřbitov letadel z ptačího pohledu

-

20.5. 17:59 Video: Otec Karel a syn Miloš Tarantíkovi sbírají a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby