Internet a PC

Jak se vypořádat s hackerskými útoky? USA představily strategii boje s hrozbami na webu

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Kacper Pempel, Reuters

16.5. 11:08 Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost zveřejnilo novou národní strategii boje s kybernetickými hrozbami. Dokument podle agentury Reuters reaguje zejména na obavy z hackerských útoků před dalšími velkými volbami, které Spojené státy očekávají v listopadu. Voliči v nich rozhodnou o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu.

"Kybernetické prostředí se mění v reálném čase, dosáhli jsme historického bodu obratu," komentovala novou strategii ministryně Kirstjen Nielsenová. "Je zřejmé, že ohrožení ze strany našich soupeřů jde na samou dřeň státu," dodala.

Pětatřicetistránkový dokument upozorňuje, že USA čelí stále širšímu rejstříku zločinců, kteří se snaží kybernetický prostor zneužít. Velkou hrozbou jsou podle amerického ministerstva "národní státy". I nestátní útočníci ale nabývají takových schopností, že se vyspělým národním státům vyrovnají.

20 miliard připojených zařízení

Do roku 2020 bude podle americké národní strategie připojeno k internetu 20 miliard zařízení. "Riziko vyvolané rostoucím počtem a rozmanitostí těchto zařízení je podstatné," varuje dokument. Vláda musí svou strategii promýšlet dál, než jen k ochraně konkrétních cílů. Spojené státy čelí systémovým rizikům, která postihují technologické giganty i domácnosti.

V roce 2015 se hackerům podařilo dostat se k osobním záznamům zhruba čtyř miliónů amerických státních zaměstnanců, celkem k datům 22 miliónů Američanů, uvádí ministerstvo. Americká policie musí v boji proti zločinu více přihlížet k takovým jevům, jako jsou šifrování komunikace, využívání anonymních sítí nebo existence kryptoměn.

K nejvíce ohroženým cílům ministerstvo pro vnitřní bezpečnost řadí finanční, energetické a komunikační systémy.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Za pomstou a konečně i hromadou obsahu v datadisku Forsaken pro hru Destiny 2

-

včera 14:53 Video: Třikrát hurá. Náznaky světlých zítřků z...

První mobil se třemi hlavními fotoaparáty výrazně zlevnil. Ušetřit je možné tisíce

-

včera 14:15 Společnost Huawei letos na jaře přinesla do prodeje...

Přestanou fungovat weby? Internet čeká velká očista

-

včera 13:30 Provozovatelé internetových stránek se musí připravit...

Facebook musí změnit pravidla. Jinak přijdou sankce, pohrozila EU

-

včera 12:31 Společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou...

Na e-mailové účty amerických senátorů útočí hackeři. Opakovaně

-

včera 08:30 Zahraniční hackeři opakovaně útočí na osobní e-mailové...

Datadisk Battle for Azeroth dává WoWku druhý dech. I po 14 letech je v něm stále co dělat

-

včera 07:43 Video: Původní tzv. vanilla verze on-line RPG hry...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů