Internet a PC

Jak se vypořádat s hackerskými útoky? USA představily strategii boje s hrozbami na webu

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Kacper Pempel, Reuters

16.5. 11:08 Americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost zveřejnilo novou národní strategii boje s kybernetickými hrozbami. Dokument podle agentury Reuters reaguje zejména na obavy z hackerských útoků před dalšími velkými volbami, které Spojené státy očekávají v listopadu. Voliči v nich rozhodnou o obsazení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu amerického Kongresu.

"Kybernetické prostředí se mění v reálném čase, dosáhli jsme historického bodu obratu," komentovala novou strategii ministryně Kirstjen Nielsenová. "Je zřejmé, že ohrožení ze strany našich soupeřů jde na samou dřeň státu," dodala.

Pětatřicetistránkový dokument upozorňuje, že USA čelí stále širšímu rejstříku zločinců, kteří se snaží kybernetický prostor zneužít. Velkou hrozbou jsou podle amerického ministerstva "národní státy". I nestátní útočníci ale nabývají takových schopností, že se vyspělým národním státům vyrovnají.

20 miliard připojených zařízení

Do roku 2020 bude podle americké národní strategie připojeno k internetu 20 miliard zařízení. "Riziko vyvolané rostoucím počtem a rozmanitostí těchto zařízení je podstatné," varuje dokument. Vláda musí svou strategii promýšlet dál, než jen k ochraně konkrétních cílů. Spojené státy čelí systémovým rizikům, která postihují technologické giganty i domácnosti.

V roce 2015 se hackerům podařilo dostat se k osobním záznamům zhruba čtyř miliónů amerických státních zaměstnanců, celkem k datům 22 miliónů Američanů, uvádí ministerstvo. Americká policie musí v boji proti zločinu více přihlížet k takovým jevům, jako jsou šifrování komunikace, využívání anonymních sítí nebo existence kryptoměn.

K nejvíce ohroženým cílům ministerstvo pro vnitřní bezpečnost řadí finanční, energetické a komunikační systémy.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Těžaři mají smůlu. Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

-

dnes 12:10 Majitelé zařízení s logem nakousnutého jablka již...

Lidé z nechvalně známé společnosti Cambridge Analytica opět dělají pro Trumpa

-

dnes 11:23 Společnost Cambridge Analytica, která se proslavila...

Prohlížeč Chrome je děravý. Opět

-

dnes 10:12 Kritickou bezpečnostní chybu objevili výzkumníci v...

Kyberzločinci zneužívají GDPR. Jdou po penězích

-

dnes 09:01 Na konci května začalo platit nové unijní nařízení o...

Česko má sedmý nejrychlejší mobilní internet v Evropě

-

dnes 08:24 Česká republika je v Evropě na sedmém místě v rychlosti...

Vláda, firmy, ambasády. Němci prý v Rakousku špehovali 2000 cílů

-

včera 09:07 Německá rozvědka BND špehovala v Rakousku od 90. let...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů