Zahraniční

Šestnáctiletý student zmasakroval ve Vídni sedmiletou sousedku

obrazek

Rakev s ostatky zavražděné sedmileté dívky

Profimedia.cz

16.5. 08:54 Rakouské hlavní město Vídeň se vypořádává s brutální vraždou sedmileté dívky. Školačku zavraždil šestnáctiletý syn sousedů. Při útoku nožem dívce málem odřízl hlavu od těla, uvedla v úterý bez dalších podrobností policie. Motiv mladíka tak není zcela jasný, kriminalistům řekl, že ho vedl „hněv“, napsal server týdeníku Focus.

Dívku naposledy viděli živou v pátek odpoledne na hřišti u obytného bloku. O půlnoci ji rodina nahlásila jako pohřešovanou. Prohledávalo se okolí domu a policie současně vyzvala popeláře, aby si více všímali obsahu nádob s odpadky. V jednom z kontejnerů v sobotu skutečně našli dívčino tělo v plastovém pytli.

Zanedlouho začali vyšetřovatelé podezřívat mladíka ze sousedství. Rozhodujícími důkazy byly stopy krve a také pachové stopy.

Policisté poblíž místa, kde se odehrál masakr.

FOTO: Profimedia.cz

Chlapec se nejprve snažil zapírat a tvrdil, že stopy po krvi jsou od něj, když se pořezal. Nakonec se bez jakýchkoli emocí přiznal. Když se ho vyšetřovatelé ptali, proč dívku zavraždil, řekl, že motivem jeho činu byl „hněv”.

Motiv nejasný

Žádná hádka ani nedorozumění však krvavému činu podle vyšetřovatelů nepředcházely. Skutečný motiv brutální vraždy tak zůstává i kvůli věku oběti a podezřelého zahalen tajemstvím.

Média pouze uvádějí, že dívka zaklepala v pátek na dveře bytu, kde chlapec s rodiči žil. Chlapec pak dívku, s níž se dobře znal, ubodal v koupelně.

Vyšetřovatele přitom šokovala brutalita, s níž mladík konal. Při útoku kuchyňským nožem s dvaceticentimetrovou čepelí dívce málem odřízl hlavu od těla. Po činu pak tělo odnesl do popelnice. Neprokázal se ani sexuální motiv činu.

Vzorný student

Obě rodiny se podle policistů znají a obě pocházejí z Čečenska. Ve Vídni žijí už delší dobu a jejich vztahy byly přátelské a poklidné. Nikdo neměl žádné oplétačky s policií.

Byla ve špatný čas na špatném místě, mohlo to potkat kohokoli jinéhovyšetřovatel

To platilo také o šestnáctiletém mladíkovi, kterého média s odkazem na výpovědi lidí z jeho okolí líčí jako vynikajícího studenta a důvěryhodného člověka, který netrpěl žádnými psychickými problémy.

Tomu nasvědčuje i vyjádření vyšetřovatelů, podle nichž se dívka ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě. „Mohlo to potkat kohokoli jiného,“ uvedl kriminalista Gerhard Haimeder bez uvedení dalších podrobností.

Vyšetřování činu dále pokračuje, vzhledem k věku oběti i útočníka je policie na informace skoupá.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Polsko porušilo exhumacemi těl obětí od Smolensku práva dvou vdov

-

včera 23:09 Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku ve...

V Tanzánii se převrhl trajekt, zemřelo 40 lidí

-

včera 21:39 Při havárii trajektu ve Viktoriině jezeře v Tanzánii...

Indonésie zastavila budování nových plantáží pro palmový olej

-

včera 20:28 Indonéský prezident Joko Widodo ve čtvrtek podepsal...

Dcera v Bratislavě utloukla válečkem matku, hrozí jí až doživotí

-

včera 19:34 Kuchyňským válečkem utloukla v noci na čtvrtek v...

Chlouby královského letectva se představily na oslavách 100. výročí RAF

-

včera 18:13 Video: Britské královské letectvo známé také jako RAF...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, prohlásil Zeman

-

včera 18:09 aktualizováno Prezident Miloš Zeman se obává další...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů