Krimi

Policista zlomil čelist muži, který mu přebral milou

25.3.2003 09:36 Se zlomenou čelistí skončil v neděli večer v nemocnici 24letý muž z Plzně, kterého napadl o 13let starší romský policista služebně zařazený na rokycanském dopravním inspektorátu. Incident se odehrál v pasáži Hypermarketu Tesco na Rokycanské třídě v době, kdy byl policista ve svém volnu.

Motivem činu byla podle plzeňské státní zástupkyně Jaroslavy Paškové žárlivost. "Policista zřejmě neunesl skutečnost, že si jeho milá našla jiného muže. U stánku s dekorativní kosmetikou, kde žena prodává, svého soka udeřil do obličeje a přerazil mu sanici," upřesnila státní zástupkyně. Podle ní bude policista obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu kromě ztráty zaměstnání ještě rok vězení.

Policista se šel udat

"Vzal mi holku, kterou miluji. Nebyli schopni mi to říci. Pak na mě udělal nějaké gesto, už ani nevím jaké a já jsem ho praštil do obličeje. Spadly mu brýle a chytil se za tvář. Hned jsem ho začal litovat a řekl mu, ať mi tu ránu vrátí. Sandra ho objala kolem ramen a postavila se mezi nás. Pak jsem šel pryč," vysvětlil policista své počínání.

Zhrzený policista se cestou z hypermarketu zastavil na místní policejní služebně, kde celou záležitost řádně oznámil. Zároveň řekl kolegům, kde bude v případě nutnosti k zastižení.

Rokycanský policejní ředitel Josef Křížek sdělil, že se jedná o dosud bezproblémového policistu, který slouží už více než deset let. "Na jeho vystupování jsem slyšel zatím samou chválu. Nevím, co to do něho vjelo," uvedl policejní šéf. Ten nyní zvažuje, zda policistu nechá dál sloužit nebo ho propustí do civilu. "Až se seznámím se závěry vyšetřování, potom rozhodnu," uzavřel Čížek.

Patrik Biskup

nahoru

Krimi:

Pár zlodějů vykradl podle policie až 80 garáží, pečlivě si vedl jejich seznam

-

dnes 14:10 Trutnovští policisté zadrželi v sobotu muže a jeho...

Pojišťovny neplatí převozy velmi obézních pacientů, stěžují si hasiči a záchranáři

-

dnes 14:00 Středočeský kraj řeší problém spojený s převozem velmi...

Osmaosmdesátiletý senior napadl ve Varech manželku paličkou na maso

-

dnes 13:51 Video: Osmaosmdesátiletý muž napadl v úterý svou ležící...

Za zmanipulování Binga má jít programátor na tři a půl roku do vězení

-

dnes 12:38 aktualizováno Na tři a půl roku poslal ve středu...

Kůň uvázl v pneumatice z traktoru, zachraňovat ho museli hasiči

-

dnes 11:55 Obrazem: Kuriózní zásah za sebou mají jihomoravští...

Ukrást dědictví přijeli zloději v kuklách s nákladní tatrou a bouracím kladivem

-

dnes 11:52 Udělal osudovou chybu. Chtěl se podělit o štěstí, které...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby