Krimi

Policista zlomil čelist muži, který mu přebral milou

25.3.2003 09:36 Se zlomenou čelistí skončil v neděli večer v nemocnici 24letý muž z Plzně, kterého napadl o 13let starší romský policista služebně zařazený na rokycanském dopravním inspektorátu. Incident se odehrál v pasáži Hypermarketu Tesco na Rokycanské třídě v době, kdy byl policista ve svém volnu.

Motivem činu byla podle plzeňské státní zástupkyně Jaroslavy Paškové žárlivost. "Policista zřejmě neunesl skutečnost, že si jeho milá našla jiného muže. U stánku s dekorativní kosmetikou, kde žena prodává, svého soka udeřil do obličeje a přerazil mu sanici," upřesnila státní zástupkyně. Podle ní bude policista obviněn z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí mu kromě ztráty zaměstnání ještě rok vězení.

Policista se šel udat

"Vzal mi holku, kterou miluji. Nebyli schopni mi to říci. Pak na mě udělal nějaké gesto, už ani nevím jaké a já jsem ho praštil do obličeje. Spadly mu brýle a chytil se za tvář. Hned jsem ho začal litovat a řekl mu, ať mi tu ránu vrátí. Sandra ho objala kolem ramen a postavila se mezi nás. Pak jsem šel pryč," vysvětlil policista své počínání.

Zhrzený policista se cestou z hypermarketu zastavil na místní policejní služebně, kde celou záležitost řádně oznámil. Zároveň řekl kolegům, kde bude v případě nutnosti k zastižení.

Rokycanský policejní ředitel Josef Křížek sdělil, že se jedná o dosud bezproblémového policistu, který slouží už více než deset let. "Na jeho vystupování jsem slyšel zatím samou chválu. Nevím, co to do něho vjelo," uvedl policejní šéf. Ten nyní zvažuje, zda policistu nechá dál sloužit nebo ho propustí do civilu. "Až se seznámím se závěry vyšetřování, potom rozhodnu," uzavřel Čížek.

Patrik Biskup

nahoru

Krimi:

Případ zraněné ženy v Krkonoších odkryl slabinu záchranného systému

-

včera 17:26 Případ mladé účastnice víkendového závodu Krakonošova...

Policie kvůli bombě z války uzavřela na dvě hodiny centrum Hlučína

-

včera 16:12 aktualizováno V centru Hlučína na Opavsku našli v...

Zbitého muže ve Šternberku nechal umírat přes noc, dostal 12 let vězení

-

včera 16:02 Za loňskou vraždu bezdomovce ve Šternberku na...

Zastal se cyklisty, sám skončil s rozbitým obličejem

-

včera 15:54 aktualizováno Ani na okamžik nezaváhal Josef Červenka...

Neznámý pachatel zbil na Chrudimsku pštrosa tyčí, zvíře museli utratit

-

včera 14:55 Neznámý pachatel napadl o víkendu pštrosa v zemědělské...

Za skoro patnáct kilo pervitinu dvanáct let, soud snížil drogovému bossovi trest

-

včera 14:30 Video: aktualizováno Petr Ryžák, hlava a organizátor...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů