Domácí

Němcová se již brzy vrátí do ČR

6.1.2005 08:18 Česká topmodelka Petra Němcová, která byla vážně zraněna přílivovou vlnou tsunami při dovolené na jihu Thajska, by se měla vrátit do republiky do konce týdne. Její rodina předpokládá, že by to mohlo být ve čtvrtek večer nebo v pátek ráno.

Právu to včera sdělil její otec Oldřich Němec s tím, že zdravotní stav dcery, která byla v Thajsku hospitalizována s vážným zraněním pánve a vnitřních orgánů, se den ode dne zlepšuje.

"Určitě je to lepší. Petra se už posadila, hýbe rukama. Vypadá to dobře. Chce to čas, aby se úplně uzdravila," řekl otec.

"Potřebuje několik týdnů, aby se dala úplně dohromady," věří rodinný přítel Marian Mrozek.

Němcovou by měl do České republiky přepravit letecký speciál. "Kdyby nebyly problémy s povolením, tak už mohla být dávno doma," podotkl kriticky k úřadům Mrozek.

Němcová by podle svého otce měla zůstat v některé pražské nemocnici. "U nás už žádnou operaci absolvovat nemusí," vyvrátil spekulace některých médií otec. V pražské nemocnici by měla znovu absolvovat důkladné rentgenové vyšetření. Na jejím případném převozu do Spojených států, kde udělala kariéru, se může dohodnout agentura, která ji zastupuje.

Mluvčí pražské motolské nemocnice Eva Jurinová ČTK řekla, že neví, ve které nemocnici bude Němcová hospitalizována. "Nikdo z našich lékařů nemá informaci o tom, že by Němcová k nám měla přijet," uvedla. Zároveň dodala, že pokud se dostaví do nemocnice v Motole, projde klasickou prohlídkou na příjmu. Lékaři ji pak vyšetří, stanoví diagnózu a rozhodnou, na které klinice bude léčena.

Pětadvacetiletá Němcová, která patří mezi nejžádanější modelky na světě, je jednou ze tří Češek, které byly v Thajsku po ničivé katastrofě hospitalizovány. Jedna z nich, devítiletá Eva Mašátová, přicestovala do vlasti v úterý a je už v domácím ošetření, třetí ženu převoz zřejmě čeká v nejbližších dnech. Němcová přežila ve větvích stromu, kam se zaklínila poté, co vlna smetla bungalov, kde pobývala na dovolené se svým přítelem, známým britským fotografem Simonem Atleem. Ten je stále nezvěstný.

Radim Kionka, Právo

nahoru

Domácí:

Porucha eskalátorů uzavřela na hodiny stanici metra Bořislavka

-

dnes 05:26 Na 12 hodin uzavřela porucha eskalátorů stanici...

Téměř třetina cest ministra Hermana vedla do Německa

-

včera 20:22 Nejčastějším cílem bývalého ministra kultury Daniela...

Hamáček: Německo neplánuje změny režimu na hranici s ČR

-

včera 19:15 Německo neplánuje kvůli nelegální migraci měnit režim...

Senát schválil novelu, která má urychlit dopravní stavby

-

včera 19:04 Senát ve středu po rozsáhlé debatě schválil poslanecký...

Vytrvalý déšť přidělává práci hasičům

-

včera 16:41 aktualizováno Kvůli vytrvalým dešťům zasahovali zatím...

Podezřelých tendrů ve zdravotnictví bude hodně, naznačuje prověrka ministra

-

včera 16:22 Ministerstvo zdravotnictví obdrželo první informace o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů