Bydlení

Pískoviště a stan na zahradě zabaví malé i velké

obrazek

Dětské týpí značky Elen Living je z přírodních materiálů, ze 100% bavlny a z pěti dřevěných tyčí s povrchovou úpravou. Zaoblené a hladké tyče jsou skryty v tunelech stanu, které jsou ve spodní části zašité. Cena od 2700 Kč.

FOTO: Fler

13.5. 09:42 Kdo má děti a zahradu, rozhodně by měl její prostor využít k relaxaci i ke hrám a k aktivnímu pobytu v zeleni.

Menší děti se zabaví třeba na pískovišti, na dobrodružných výpravách rády mizejí v různých přírodních skrýších nebo se schovají do stanu či týpí. A není důvod, proč by dospělí měli zůstat pozadu.

Hrady stavte z hrubého písku

Z velké pískové plochy, sousedící s trávníkem či s dřevěnou terasou, se může radovat celá rodina. V létě je chůze po písku bosým chodidlům příjemná, navíc je zdravá. Malí i velcí stavitelé se zabaví u báboviček i opevněných hradů z písku.

Dřevěné pískoviště s krytem má čtvercový tvar (120 x 120 cm, v. 21 cm.). Je vhodné pro děti od jednoho roku a můžeme ho na zahradu zasadit natrvalo. Cena 1290 Kč.

FOTO: Hornbach (2x)

Pískoviště můžeme zakoupit v hobby marketu jako plastovou vanu, mušli nebo dřevěné hrazení s plachtou či krytem. Trh nabízí také dětské pískoviště s integrovanými lavičkami, které je vybaveno výškově nastavitelnou a sklopnou střechou chránící před sluncem nebo deštěm, nebo pískoviště s krytou verandou.

Založit pískoviště můžeme i sami. Poté, co si vykolíkujeme s pomocí šňůry jeho tvar, vyznačíme kontury rýčem. Vykopeme zeminu aspoň do 40 až 50 cm hloubky a do vzniklé jámy vsypeme písek. Neměl by být příliš jemný, optimální velikost zrna je od 0,5 do 1,5 mm. Hrubší zrno a malý podíl hlíny je ke stavění hradů optimální.

Plastové pískoviště s ochrannou plachtou 96 x 96 x 24 cm potěší nejmenší děti. Kryt chrání písek před deštěm, větrem a nečistotami, když si děti nehrají. Cena 799 Kč.

Pro oddělení pískoviště od trávníku použijeme obrubníky z betonu, které uložíme do cementového lože, nebo plochu obložíme vyvýšenými dřevěnými hranoly, kameny.

Týpí není jen pro indiány

Stylová dětská týpí mají konstrukci z dřevěných latí či ocelových tyčí a tvar čtyř- až šestihranu. Obvykle polyesterové či bavlněné plachty mají různé potisky - od vzorů až po figurální a rostlinné motivy. Podlážka být může, ale nemusí, pokud nám nevadí trávník.

Přístřešek s názvem Rock of ages je snem malého archeologa. Tvarem připomíná indiánské týpí, má voděodolnou plachtu, větrací okénko ve vrchní části. Vstup do stanu je na zip. Cena 4399 Kč.

FOTO: Bonami (2x)

Stany čtvercového a obdélníkového půdorysu jsou dimenzovány většinou pro jednu až tři osoby. Hodláme-li v nich trávit čas třeba i v dešti, volíme kvalitnější konstrukce a hlavně nepromokavý potah včetně podlážky. Vhodné jsou tkaniny s úpravou z PVC, případně z polyetylenu.

Praktický je model s okénkem s výklopem a se síťovinou naproti uzavíratelnému vchodu, abychom v letním parnu mohli prostor větrat průvanem. Klasické „áčko“ se závětřím, plachtou před vstupem, je tepelně lépe izolováno, plachta navíc vytvoří příjemný prostor pro posezení před stanem.

Malým stačí málo - stan proti větru Wind Banner Red Stripes od Origama je vyrobený ze speciální bavlny a dřevěných podpěr. Je voděodolný s UV ochranou. Š. 230 cm, v. 105 cm.

Oblíbené jsou také tzv. šeltry, traperské obydlí s výklopnou přední stěnou, kterou mohou v lepší variantě tvořit ještě dvě plachty pro prodloužení bočních stěn pod visutý přední díl, nebo k uzavření vlastního prostoru šeltru.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Karolina Černá, Právo

nahoru

Bydlení:

Jak bydlí Petr Čech, pokračovatel mlynářského rodu a majitel ostrova u Berounky

-

dnes 12:21 Obrazem: Nejen stavení mlýna s vodní elektrárnou je...

Kde lze využít solární systémy

-

dnes 08:47 Obrazem: Moderní metodou, jak získávat sluneční energii...

I na městské zahrádce lze vypěstovat plodiny pro kuchyň michelinské restaurace

-

dnes 05:54 Video: Ve velkých a rušných městech, kde si člověk o...

Nebojte se moderní výmalby. Hitem jsou zlatavé efekty i zemité barvy

-

včera 09:32 Obrazem: Dříve se doma malovalo až tehdy, kdy vznikl...

Jarmanka - trvalka do nepohody

-

16.6. 07:48 Obrazem: Až překvapivá odolnost v nevalných podmínkách...

Útulný půdní labyrint zpěvačky Petry Hapkové

-

15.6. 12:26 Obrazem: Asi je vždy příjemné navštívit někoho, komu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů