Internet a PC

Světovou sítí se systematicky šíří záludný kód, varují USA a Británie

obrazek

Ilustrační foto

FOTO: Kacper Pempel, Reuters

16.4. 20:31 Spojené státy a Británie v pondělí obvinily hackery podporované Ruskem z útoku proti počítačovým routerům v rámci celosvětové kybernetické špionážní operace. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na konferenční hovor amerických a britských činitelů s novináři. Cílem útoku mají být vládní úřady, komerční organizace a operátoři kritické infrastruktury.

Terčem hackerských útoků, které američtí a britští experti sledují už rok, se prý staly milióny routerů, tedy zařízení, která směrují datový provoz na internetu a jsou kriticky důležité pro jeho fungování. Podle činitelů amerického ministerstva pro vnitřní bezpečnost nemají zatím úřady jasno o rozsahu způsobených škod.

Routery mohly být podle expertů uvedeny do takového stavu, že mohou být v době zvýšeného politického napětí zapojeny do útočných operací. Experti proto společně vydají varování před takovými útoky, jejichž cílem má být získání špionážních informací a krádež duševního vlastnictví.

„Jakmile zjistíme záludnou kybernetickou aktivitu, ať pochází z Kremlu nebo z jiného zákeřného státu, postavíme se jí,” prohlásil americký vládní koordinátor pro kybernetickou bezpečnost Rob Joyce.

Technické aspekty ruského útoku na routery chtějí experti vydat později, aby instituce a organizace mohly zjistit, zda jsou mezi napadenými, případně se budoucím útokům bránit.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Předchůdce Internet Exploreru vznikl před 25 lety. Jmenoval se Mosaic

-

včera 09:34 Webový prohlížeč Mosaic, který byl veřejnosti poprvé...

Vyšší kurz nepomohl. Těžba bitcoinů je stále ztrátová

-

21.4. 19:08 Už v polovině března nastal podle analytické...

Chytré brýle pohřbil Intel dřív, než se začaly prodávat

-

20.4. 15:30 Brýle pro rozšířenou realitu Vaunt od společnosti...

Facebook se snaží citelně snížit dopad nařízení GDPR

-

20.4. 14:10 Nařízení Evropské unie o ochraně osobních dat...

Apple letos ukáže tři nové iPhony

-

20.4. 12:26 Hned tří nových iPhonů bychom se měli dočkat v...

MagicBook je první notebook od Honoru. Inspiroval se u Applu

-

20.4. 11:41 Obrazem: První notebook od společnosti Honor se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby