Cestování

Ikonický parník Queen Elizabeth 2 se otevírá jako hotel v Dubaji

obrazek

Hotel přivítá první hosty v tomto týdnu.

FOTO: QE2 (2x)

16.4. 16:12 Svého času jeden z nejslavnějších parníků Queen Elizabeth 2 se proměnil v hotel. O jeho transformaci se už nějaký čas mluvilo, tento týden ale plovoucí hotel v Dubaji konečně přivítá první návštěvníky. Ceny za pokoje začínají na necelých 4000 korunách a už teď je plno na nějaký čas dopředu, píše Independent.

„Pro můj tým je otevření QE2 splněný sen. Je to jeden z dubajských nejočekávanějších projektů a lidé se těší, až poprvé nebo už poněkolikáté stanou na palubě lodi, která během své čtyřicetileté kariéry vytvořila tolik krásných vzpomínek,“ uvedl ředitel společnosti PCFC Hotels Hamza Mustafa.

Na třinácti palubách přitom zůstalo zachováno mnohé z původní lodi. V hotelovém lobby si navíc hosté mohou prohlédnout expozici, která Queen Elizabeth 2 zachycuje koncem 60. let, kdy patřila mezi technologické zázraky a byla známkou pompézního životního stylu. Sesterská loď QE2 Queen Mary má podobný osud – jako hotel a atrakce slouží na kalifornské Long Beach.

Pokoje začínají na ceně necelých 4000 korun.

FOTO: QE2 (2x)

Ikonický parník za svou 39letou kariéru podnikl více než 1400 plaveb a přepravil na 2,5 miliónu pasažérů. Později sloužil také námořnictvu jako transportní loď. O cestující bylo vždy dobře postaráno, protože QE2 nabízela řadu restaurací, knihovnu, kasino, ale i lázně. Kariéru ukončil parník až v roce 2008, protože jeho údržba začala být finančně náročná.

Na poslední plavbě vyplul z britského Southamptonu a do Spojených arabských emirátů se dostal s úctyhodnými téměř deseti milióny kilometrů na „tachometru“. Ačkoli přestavbu v hotel provázely komplikace v podobě finanční krize, nyní může loď dál těšit hosty.

O historii parníku si více přečtěte zde:
Před 50 lety byla spuštěna na vodu slavná loď Queen Elizabeth 2
mšv, Novinky

nahoru

Cestování:

Bývalá prelatura začne oprašovat své interiéry a zpřístupní je exkluzivně návštěvníkům

-

včera 21:38 Budova bývalé prelatury v Plasích, která se v 19....

Pouze v Ndutu uvidíte a nafilmujete velké šelmy v akci zblízka

-

včera 18:43 Oblast Ndutu, často zařazená do plánu safari v...

Nejlepší evropskou destinací je podle Lonely Planet italský region Emilia-Romagna

-

včera 15:24 Spřádáte plány na letní dovolenou, ale nechcete jezdit...

V Gruyères je to husté: Dvojitá smetana, sýr a Vetřelec

-

včera 13:05 Obrazem: Malebné středověké městečko Gruyères je...

V Newcastlu vyroste největší vyhlídkové kolo v Evropě, pokoří i London Eye

-

včera 11:36 V britském Newcastlu do několika let vyroste největší...

Nejvíce turistů na jihu Čech bylo z Číny

-

včera 09:21 Na jihu Čech přibývá už čtvrtým rokem turistů....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby