Kultura

Berlín 20. let, mladý papež Jude Law i Banderas na ČT

obrazek

Babylon Berlín.

FOTO: HBO

16.4. 14:53 Česká televize nakoupila nové seriály. Jsou mezi nimi kvalitní světové tituly jako Mladý papež, Babylon Berlín a další.

Historický Babylon Berlín Toma Tykwera přináší atmosféru rozjetého Berlína dvacátých let s kabarety, večírky, sexem, mafií a násilím. Na historickém pozadí se odehrává kriminální zápletka. Série byla kritikou velmi oceňována podobně jako satirický Mladý papež Paola Sorrentina, fiktivní příběh prvního amerického papeže, který je mimo jiné mladší než jeho předchůdci.

Desetidílný projekt Génius: Einstein s oscarovým hercem Geoffreym Rushem v hlavní roli přiblíží slavného vědce a série Génius: Picasso slavného umělce, jehož ztvárnil Antonio Banderas. Dalšími řadami budou pokračovat seriály V pasti a Ve jménu vlasti.

„Evropská seriálová produkce se dostává na stále vyšší úroveň, a tak jsme letos mohli vybírat kvalitní série, které se staly hity v Německu, Dánsku a v Itálii. Kromě nich jsme získali také ambiciózní seriál Jméno růže, tři řady dánského počinu Dicte – kriminální reportérka, a hlavně diváky i kritiky kladně přijatý Babylon Berlín,“ uvedl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

RECENZE: Barbora Poláková se už etablovala. Písně ale opakovat nemusí

-

včera 12:09 Nejdříve plánovala zpěvačka Barbora Poláková v...

Zpěvačka Lenka Nová a klavírista Petr Malásek: Silný text potřebuje více prostoru

-

včera 10:19 Zpěvačka Lenka Nová vyjela spolu s klavíristou Petrem...

Posmutnělý svět fotografa Roberta Vana

-

včera 07:09 Všichni tu kultovní scénu z filmu Obecná škola známe....

Zemřel herec Verne Troyer. Bylo mu 49 let

-

včera 00:19 Video: aktualizováno Ve věku 49 let zemřel herec...

Newyorské metro hostí výstavu o Bowiem

-

21.4. 14:17 Stanice newyorského metra Broadway-Lafayette v jižní...

Havelkův Hastrman: Člověk ve zvířeti, zvíře v člověku

-

21.4. 07:12 O zničující vášni, o pudech a boji s nimi vypráví...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby