Domácí

Do Senátu chtějí už čtyři neúspěšní kandidáti na prezidenta

obrazek

Zleva Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Jiří Hynek během prezidentské debaty.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

16.4. 11:40 Neuspěli v prezidentských volbách, pokusí se dostat do Senátu. Už čtyři bývalí uchazeči o Hrad oznámili svoji kandidaturu v podzimních senátních volbách do horní parlamentní komory a nyní shánějí podporu.

Jiří Drahoš chce voliče oslovit v Praze 4, Pavel Fischer v Praze 12 a Marek Hilšer v Praze 2. Rozhodnut utkat se o Senát je i Jiří Hynek. Zatím však neví, v jakém regionu.

Finalista volby a někdejší šéf Akademie věd Drahoš na březnové tiskové konferenci řekl, že jedná o politické podpoře s lidovci, Starosty a nezávislými, Piráty, Stranou zelených a TOP 09. Systém podpory stále domlouvá, řekl nyní.

Podle svých slov jedná také s ODS. K podpoře od Pirátů, kteří budou svého kandidáta pro Prahu 4 vybírat v primárkách na začátku května, je skeptický.

Pavel Fischer

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Vypadá to slibně, libuje si Fischer

Bývalý velvyslanec Pavel Fischer bude kandidovat v Praze 12. „Vyjednávám o podpoře s několika stranami. Vypadá to slibně,“ sdělil. Dodal, že zatím ale jde cestou sběru podpisů pro nezávislou kandidaturu. Podrobnosti plánuje oznámit, až bude jasněji.

Další z uchazečů o Hrad Marek Hilšer již oznámil úmysl zapojit se do voleb pro senátní obvod v Praze 2. „Budu kandidovat sám za sebe, pokud mě nějaká strana podpoří, tak to přivítám,“ řekl. O případné podpoře vyjednává.

Hynek již v únoru avizoval, že se pokusí dostat do Senátu. Konečné rozhodnutí o výběru senátního obvodu chce přijmout do května.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

V neděli opět padaly teplotní rekordy. Zítra se od západu ochladí

-

včera 18:48 I v neděli padaly teplotní rekordy, když na mnoha...

Babiš: Naše nabídka ČSSD je atraktivní

-

včera 16:17 Po rozhodnutí soc. dem. obnovit rozhovory o koaliční...

Chceme mít možnost položit vládu, prohlásil Dolejš z KSČM

-

včera 12:58 aktualizováno Strana ANO chce mít do 14 dnů hotový...

S úřady bojovala o příspěvek přes rok. Nakonec dostala i odškodné

-

včera 10:42 Neskutečný boj svedla se státem maminka tříletého...

Sobota byla nejteplejším dnem roku

-

včera 09:23 Sobota byla zatím nejteplejším dnem letošního roku....

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

-

21.4. 17:09 Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby