Domácí

Do Senátu chtějí už čtyři neúspěšní kandidáti na prezidenta

obrazek

Zleva Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Jiří Hynek během prezidentské debaty.

FOTO: Jan Handrejch, Právo

16.4. 11:40 Neuspěli v prezidentských volbách, pokusí se dostat do Senátu. Už čtyři bývalí uchazeči o Hrad oznámili svoji kandidaturu v podzimních senátních volbách do horní parlamentní komory a nyní shánějí podporu.

Jiří Drahoš chce voliče oslovit v Praze 4, Pavel Fischer v Praze 12 a Marek Hilšer v Praze 2. Rozhodnut utkat se o Senát je i Jiří Hynek. Zatím však neví, v jakém regionu.

Finalista volby a někdejší šéf Akademie věd Drahoš na březnové tiskové konferenci řekl, že jedná o politické podpoře s lidovci, Starosty a nezávislými, Piráty, Stranou zelených a TOP 09. Systém podpory stále domlouvá, řekl nyní.

Podle svých slov jedná také s ODS. K podpoře od Pirátů, kteří budou svého kandidáta pro Prahu 4 vybírat v primárkách na začátku května, je skeptický.

Pavel Fischer

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Vypadá to slibně, libuje si Fischer

Bývalý velvyslanec Pavel Fischer bude kandidovat v Praze 12. „Vyjednávám o podpoře s několika stranami. Vypadá to slibně,“ sdělil. Dodal, že zatím ale jde cestou sběru podpisů pro nezávislou kandidaturu. Podrobnosti plánuje oznámit, až bude jasněji.

Další z uchazečů o Hrad Marek Hilšer již oznámil úmysl zapojit se do voleb pro senátní obvod v Praze 2. „Budu kandidovat sám za sebe, pokud mě nějaká strana podpoří, tak to přivítám,“ řekl. O případné podpoře vyjednává.

Hynek již v únoru avizoval, že se pokusí dostat do Senátu. Konečné rozhodnutí o výběru senátního obvodu chce přijmout do května.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Na kůrovce vzlétly drony s kamerami

-

dnes 18:38 Při vyhledávání stromů napadených kůrovcem musí lesníci...

Babiš to schytal od naštvaných Italů

-

dnes 18:33 Kriticky odpověděla část italských politiků i médií na...

Změny ministrů už nestíháme sledovat, ti bez titulu mají výhodu, glosují politici Krčálův pád

-

dnes 16:17 Lídři opozičních stran oceňují, že se ministr práce a...

Zeman v dopise „doporučoval” Babišovi, ať mu navrhne místo Pocheho Hamáčka

-

dnes 15:20 Když premiér Andrej Babiš (ANO) v červnu navrhl do čela...

Ministr Krčál rezignoval, nahradit ho má Maláčová

-

dnes 15:00 Video: aktualizováno Ministr práce a sociálních věcí...

Univerzita zkoumá Krčálovu práci, diplom mu vzít nemůže

-

dnes 13:51 Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů