Domácí

Chameleon, mění názory ze dne na den. Politici se obuli do Babiše kvůli Sýrii

obrazek

Premiér v demisi Andrej Babiš po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

FOTO: Petr Horník, Právo

16.4. 10:08 (aktualizováno: 16.4. 10:12) Politici zkritizovali premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, jak po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem zbrzdil svá slova o útoku v Sýrii. Podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska se Babiš chová jako chameleon. Rozhořčení vyjádřili i první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

„Nálety na Sýrii včera vehementně podporoval, ale po výhrůžce od KSČM a po setkání se Zemanem už si není tak jistý, takže i názor na mezinárodní konflikt se dá změnit ze dne na den. Bohužel,“ uvedla Udženija.

Babiš u Zemana 2/4: Nálety na Sýrii včera vehementně podporoval, ale po výhrůžce od KSČM a po setkání se Zemanem už si není tak jistý, takže i názor na mezinárodní konflikt se dá změnit ze dne na den. Bohužel.

— Alexandra Udzenija (@UdzenijaAlex) 15. dubna 2018

Podobně se vyjádřil i Kalousek. „Dokážu si vážit politika, který má opačné názory než já. Co si ale máte myslet o chameleonovi, který v sobotu podpoří akci spojenců, přijme od nich poděkování za podporu a v neděli se od svého stanoviska rázně distancuje? Dělá nám ostudu v celém světě,“ napsal Kalousek na Twitter.

Babiš podle šéfa KDU-ČSL Bělobrádka jednou mluví pro evropské publikum, pak pro domácí, aby oslovil všechny, i když si odporuje. „Je to výraz jeho skutečného nezájmu o zahraničí. U premiéra velmi smutné. Jak asi musí jeho názory vyznívat v Evropské radě?“ zeptal se řečnicky Bělobrádek.

„Jeho tvrzení, že bombardování Sýrie nemá na ‚naše lidi dopad’, je blábol v kontextu s příčinami migrace. Naopak, eskalace války může dát civilní obyvatelstvo do pohybu a uprchlíky utvrdit, aby se nevraceli,“ napsal Novinkám Bělobrádek v SMS zprávě.

ČTĚTE TAKÉ:
Babiš po jednání v Lánech zbrzdil, kvůli Sýrii zepsul své ministry a EU

Babiš nejprve v sobotu označil útok na Sýrii za nevyhnutelný. V neděli při odchodu z lánského zámku už byla jeho rétorika mírnější. Prohlásil, že útok neřeší situaci lidí, kteří v Sýrii žijí.

Zkritizoval také své ministry, konkrétně šéfa české diplomacie Martina Stropnického a ministryni Karlu Šlechtovou. „Problém je asi v tom, že naši dva ministři soupeřili v prohlášení, pořádali konference,“ konstatoval Babiš.

zpe, Novinky

nahoru

Domácí:

Projekt hlídacích náramků se rozjíždí

-

dnes 08:14 Po osmi letech se v Česku rozjíždí projekt...

Šojdrová se ozvala před volbami, smetl Zeman kauzu sirotků

-

včera 22:16 Prezident Miloš Zeman označil iniciativu...

Vodu vláda nezdraží, ale s regulací odběru počítejme, říká Brabec

-

včera 19:21 Letošní sucho potrápilo celou republiku a vláda...

Zeman nechtěl na své tiskovce v Berlíně zpravodaje ČRo

-

včera 18:36 aktualizováno Prezident Miloš Zeman chtěl zakázat...

V Praze jsou pozemky k bydlení pro 154 000 lidí

-

včera 16:24 Bydlení až pro 154 tisíc lidí a prostor pro vytvoření...

Ťok podepsal smlouvu na provoz mýta s konsorciem CzechToll a SkyToll

-

včera 16:20 aktualizováno Ministerstvo dopravy oznámilo, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů