Domácí

Chameleon, mění názory ze dne na den. Politici se obuli do Babiše kvůli Sýrii

obrazek

Premiér v demisi Andrej Babiš po jednání s prezidentem Milošem Zemanem.

FOTO: Petr Horník, Právo

16.4. 10:08 (aktualizováno: 16.4. 10:12) Politici zkritizovali premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli tomu, jak po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem zbrzdil svá slova o útoku v Sýrii. Podle šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska se Babiš chová jako chameleon. Rozhořčení vyjádřili i první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija a šéf lidovců Pavel Bělobrádek.

„Nálety na Sýrii včera vehementně podporoval, ale po výhrůžce od KSČM a po setkání se Zemanem už si není tak jistý, takže i názor na mezinárodní konflikt se dá změnit ze dne na den. Bohužel,“ uvedla Udženija.

Babiš u Zemana 2/4: Nálety na Sýrii včera vehementně podporoval, ale po výhrůžce od KSČM a po setkání se Zemanem už si není tak jistý, takže i názor na mezinárodní konflikt se dá změnit ze dne na den. Bohužel.

— Alexandra Udzenija (@UdzenijaAlex) 15. dubna 2018

Podobně se vyjádřil i Kalousek. „Dokážu si vážit politika, který má opačné názory než já. Co si ale máte myslet o chameleonovi, který v sobotu podpoří akci spojenců, přijme od nich poděkování za podporu a v neděli se od svého stanoviska rázně distancuje? Dělá nám ostudu v celém světě,“ napsal Kalousek na Twitter.

Babiš podle šéfa KDU-ČSL Bělobrádka jednou mluví pro evropské publikum, pak pro domácí, aby oslovil všechny, i když si odporuje. „Je to výraz jeho skutečného nezájmu o zahraničí. U premiéra velmi smutné. Jak asi musí jeho názory vyznívat v Evropské radě?“ zeptal se řečnicky Bělobrádek.

„Jeho tvrzení, že bombardování Sýrie nemá na ‚naše lidi dopad’, je blábol v kontextu s příčinami migrace. Naopak, eskalace války může dát civilní obyvatelstvo do pohybu a uprchlíky utvrdit, aby se nevraceli,“ napsal Novinkám Bělobrádek v SMS zprávě.

ČTĚTE TAKÉ:
Babiš po jednání v Lánech zbrzdil, kvůli Sýrii zepsul své ministry a EU

Babiš nejprve v sobotu označil útok na Sýrii za nevyhnutelný. V neděli při odchodu z lánského zámku už byla jeho rétorika mírnější. Prohlásil, že útok neřeší situaci lidí, kteří v Sýrii žijí.

Zkritizoval také své ministry, konkrétně šéfa české diplomacie Martina Stropnického a ministryni Karlu Šlechtovou. „Problém je asi v tom, že naši dva ministři soupeřili v prohlášení, pořádali konference,“ konstatoval Babiš.

zpe, Novinky

nahoru

Domácí:

V neděli opět padaly teplotní rekordy. Zítra se od západu ochladí

-

včera 18:48 I v neděli padaly teplotní rekordy, když na mnoha...

Babiš: Naše nabídka ČSSD je atraktivní

-

včera 16:17 Po rozhodnutí soc. dem. obnovit rozhovory o koaliční...

Chceme mít možnost položit vládu, prohlásil Dolejš z KSČM

-

včera 12:58 aktualizováno Strana ANO chce mít do 14 dnů hotový...

S úřady bojovala o příspěvek přes rok. Nakonec dostala i odškodné

-

včera 10:42 Neskutečný boj svedla se státem maminka tříletého...

Sobota byla nejteplejším dnem roku

-

včera 09:23 Sobota byla zatím nejteplejším dnem letošního roku....

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

-

21.4. 17:09 Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby