Domácí

Přichází slunečný týden s teplotami až 24 stupňů

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

16.4. 09:45 Nový pracovní týden sice startuje deštivě, ale od úterý se můžeme těšit na sluníčko a teploty přesahující 20 stupňů, slibuje meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Proti minulému týdnu by měla být také rána výrazně teplejší. Už v pondělí bylo například ve Vizovicích ve dvě hodiny ráno 20 stupňů Celsia.

Počasí v pondělí ovlivňuje frontální rozhraní. Bude zataženo po celý den a meteorologové očekávají déšť. „Na rozdíl od předchozích dnů je ale podstatně tepleji, avšak teploty už výrazněji růst nebudou,“ uvedla Honsová. V Čechách se očekává 17 až 18 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 18 až 21 stupňů. V noci na úterý se začne do Česka nasouvat oblast vysokého tlaku, která bude ovlivňovat ráz počasí v celém týdnu.

V úterý bude postupně ubývat oblačnosti, ráno se na některých místech objeví mlhy, ale odpoledne už by mělo být jasno. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 13 až 9 stupni, odpolední se vyšplhají na 16 až 20 stupňů.

Středa by měla být už jasná. Ranní teploty 8 až 4 stupně, ojediněle se vyskytnou mlhy. Odpoledne by měly být teploty v intervalu 18 až 22 stupňů. A podobný ráz počasí vydrží podle Honsové do konce týdne.

Ve čtvrtek budou po ránu na některých místech ČR mlhy, ale jinak meteorologové slibují sluníčko a teploty, které by se měly odpoledne dostat až k 24 stupňům.

Také pátek bude jasný a slunečný. Ranní teploty 8 až 4 stupně, odpolední 20 až 24 stupňů.

Počasí se nepokazí ani na víkend, kdy by mělo být jasno s ranními teplotami 9 až 5 stupňů a odpoledními v intervalu 18 až 23 stupňů v sobotu a v neděli 18 až 22 stupňů.

Novinky

nahoru

Domácí:

V neděli opět padaly teplotní rekordy. Zítra se od západu ochladí

-

včera 18:48 I v neděli padaly teplotní rekordy, když na mnoha...

Babiš: Naše nabídka ČSSD je atraktivní

-

včera 16:17 Po rozhodnutí soc. dem. obnovit rozhovory o koaliční...

Chceme mít možnost položit vládu, prohlásil Dolejš z KSČM

-

včera 12:58 aktualizováno Strana ANO chce mít do 14 dnů hotový...

S úřady bojovala o příspěvek přes rok. Nakonec dostala i odškodné

-

včera 10:42 Neskutečný boj svedla se státem maminka tříletého...

Sobota byla nejteplejším dnem roku

-

včera 09:23 Sobota byla zatím nejteplejším dnem letošního roku....

Ať je konečně vláda s důvěrou, gratuloval Babiš Filipovi

-

21.4. 17:09 Předsedou KSČM byl v sobotu opětovně zvolen Vojtěch...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby