Cestování

Lyžování na poslední chvíli? Na ledovci pod vrcholem Zugspitze

obrazek

Zugspitze

FOTO: Věra Keilová, Právo

16.4. 09:06 Hranice mezi Německem a Rakouskem vede mimo jiné také přes vrchol nejvyšší hory Německa Zugspitze ve výšce 2962 m n. m. Z obou zemí je možné se na něj dostat lanovkou, neboť na ledovci v sedle pod vrcholem se nachází lyžařský areál. A lyžuje se tam až do května.

Kdo si to už zkusil, může potvrdit, že lyžování na ledovci, kde je člověk obklopen pouze horami a sněhem a nemá na dohled městečko v údolí, má úplně jiný rozměr. Člověk si tady může uvědomit, jak si již podmanil i místa dříve nedostupná a téměř nedotknutelná. Zároveň však musí věřit, že ho odtud důmyslný systém lanovek opět doveze dolů, protože jinou možnost v zimě nemá.

Dá se říct, že v jistém ohledu člověk přírodu pokořil, ale ani tak by neměl ztrácet úctu k horským velikánům, což na ledovci u Zugspitze připomíná malá kamenná zvonička.

Dorazit na Zugspitze z Rakouska je výhodnější.

FOTO: Profimedia.cz

Ve zdejším skiareálu se nacházejí dvě šestisedačkové lanovky, čtyři vleky a celkem 17 km sjezdovek střední obtížnosti.

V Rakousku i Německu

Výhodné je vyjet sem lanovou dráhou z rakouské strany, konkrétně z tyrolského městečka Ehrwald, neboť v Tyrolsku si na vícedenní skipas můžete zalyžovat nejen na Zugspitzi, ale také v šesti ostatních skiareálech turistického regionu Tiroler Zugspitz Arena. Vrcholek Zugspitze nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na východní Alpy a převýšení 1725 metrů lanovka z Ehrwaldu překoná zhruba za 10 minut.

Z horní stanice lanovky se přes vyhlídkovou terasu přesunete na německou stranu, odkud vás další kratší lanovka sveze do sedla k ledovci. V budově lanovek se také nachází restaurace s panoramatickým výhledem a zajímavé muzeum o dobývání Zugspitze v dobách minulých.

Sjezdovky jsou střední obtížnosti.

FOTO: Profimedia.cz

A co nabízejí další blízké tyrolské lyžařské areály? Zkušené lyžaře a snowboardisty uspokojí zejména ski areál Ehrwald–Lermoos–Biberwier, který dohromady nabízí 102 km převážně červených a modrých sjezdovek s bohatou možností občerstvení přímo na svahu. V Ehrwaldu byl v této sezóně také nově otevřený snowpark.

Děti určitě potěší večerní sáňkování na modrých sjezdovkách, každý den na některé jiné. S obcemi Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang, Lähn/Wengle a Namlos patří Tiroler Zugpistz Arena k nejrozmanitějším a nejpříjemnějším rodinným střediskům zimních sportů v Tyrolsku. Užít si zde můžete také běh na lyžích, projížďky na saních tažených koňmi i bruslení.

Jak se tam dostat

z Prahy přes Mnichov, dále na GarmischPartenkirchen, a odtud na Ehrwald, ujedete 500 km, v Německu za dálnice neplatíte

z Brna přes Mikulov, v St. Pölten po rakouské A1, za Salcburkem přes Rosenheim na Garmisch-Partenkirchen, ujedete 580 km, v Rakousku si kupte dálniční známku

do Ehrwaldu i Lermoosu můžete také přijet vlakem

Věra Keilová, Právo

nahoru

Cestování:

V Číně mají i druhou velkou zeď. Slávy té první ale nedosahuje

-

včera 13:06 Obrazem: Prohlásit o Číně, že je zemí velkých zdí,...

Archeologické naleziště v Egyptě se promění na muzeum pod širým nebem

-

21.9. 16:07 Video: Poprvé bylo odkryto v 19. století....

Pokuty za sezení na špatném místě? V Benátkách chystají nové nařízení

-

21.9. 13:19 Právě jste přijeli do Benátek. Pár hodin se procházíte...

Pestrý kubánský koktejl Villa Clara

-

21.9. 10:58 Lenošení na plážích s velejemným pískem na Cayos de...

V Česku se představí portugalští předci starokladrubského koně

-

21.9. 09:03 Do České republiky míří předci starokladrubských koní....

Hotely na španělském Costa Blanca skončily s minibary kvůli neplatícím hostům

-

20.9. 15:45 Některé hotely na španělském pobřeží Costa Blanca...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů