Krimi

Ze skladiště v Brně zbylo spáleniště

8.1.2003 14:53 Rozsáhlý požár v centru Brna zaměstnal ve středu odpoledne desítky hasičů. Skladiště nábytku a dílny mezi budovami společnosti Tusculum a Jihomoravská energetika v Lidické ulici lehly během hodiny popelem. Hasiči totiž měli problémy s hydranty, nemohli se ani snadno dostat k plamenům. Se samotným hašením začali až po dvaceti minutách.

Na plameny upozornili pracovníci Jihomoravské energetiky zhruba ve 13:15. "K požáru vyrazilo celkem 8 jednotek hasičů, kteří museli likvidovat požár v dýchacích přístrojích. Shořelo přízemní skladiště tří firem," uvedl Jaroslav Haid z jihomoravského ředitelství hasičů v Brně. Jak sdělil svědek, průtahy s počátkem hašení byly i vinou mrazivého počasí neúnosné. "Než přijeli první hasiči, uteklo asi 7 minut a požár se rozšířil na celý objekt i oplocení. Pak začaly problémy s tím, jak se k požáru dostanou, protože do dvorního traktu auty neprojeli a tak trvalo dalších víc jak 10 minut, než se začalo s hašením," popisoval.

Výbuch propanbutanové lahve

Ještě než se hasiči k ohni dostali, vybuchla v plamenech malá propanbutanová láhev. Exploze dokonce nadzvedla střechu. Ze dvora musela být okamžitě odstraněna zaparkovaná auta. Provoz na Lidické ulici, která tvoří páteř Brna, byl následně omezen.

Na záchranu dílen a skladu už bylo pozdě. Hasičům zbývalo hlídat plameny tak, aby nepřeskočily na sousední domy. Po hodině a půl dohasili poslední plamínky.

"Prozatím máme vyčíslenou škodu jen částečně a odhaduje se na něco přes půl miliónu korun. Toto číslo však nemusí být konečné. Zatím se nedá říct, od čeho oheň vzniknul a budeme moudřejší, až požářiště vychladne a vyšetřovatel bude moci do něj vstoupit a prohledat ho," doplnil Haid.

Petr Knötig, Novinky

nahoru

Krimi:

Je schopen řešit konflikty, tvrdí posudek o Ďuričkovi. Soud ho zatím nepustil

-

dnes 12:18 Video: Kvůli rozporům ve znaleckých posudcích...

Muže brutálně zbili, topili v potoce a při tom natáčeli. Zachránil jsem mu život, řekl obžalovaný

-

dnes 11:58 Výjimečný trest hrozí u olomouckého krajského soudu...

Traktorista vyprošťoval zapadlého kolegu, stroj se na něj převrátil

-

dnes 11:28 Dva zaklíněné řidiče pod převráceným traktorem museli...

Chorvat dostal čtyři roky za explozi svého domu, při kterém zemřeli dva lidé

-

dnes 11:10 Případ výbuchu čtyřpatrového domu v Šenově u Nového...

Dívka chtěla při venčení umravnit německé ovčáky, psi ji pokousali

-

dnes 09:27 Dva němečtí ovčáci napadli ve středu 19letou dívku,...

Nejvyšší soud rozhodl o Čechovi, který se chtěl přidat k Islámskému státu

-

dnes 09:03 aktualizováno Nejvyšší soud už rozhodl o dovolání Jana...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby