Krimi

Ze skladiště v Brně zbylo spáleniště

8.1.2003 14:53 Rozsáhlý požár v centru Brna zaměstnal ve středu odpoledne desítky hasičů. Skladiště nábytku a dílny mezi budovami společnosti Tusculum a Jihomoravská energetika v Lidické ulici lehly během hodiny popelem. Hasiči totiž měli problémy s hydranty, nemohli se ani snadno dostat k plamenům. Se samotným hašením začali až po dvaceti minutách.

Na plameny upozornili pracovníci Jihomoravské energetiky zhruba ve 13:15. "K požáru vyrazilo celkem 8 jednotek hasičů, kteří museli likvidovat požár v dýchacích přístrojích. Shořelo přízemní skladiště tří firem," uvedl Jaroslav Haid z jihomoravského ředitelství hasičů v Brně. Jak sdělil svědek, průtahy s počátkem hašení byly i vinou mrazivého počasí neúnosné. "Než přijeli první hasiči, uteklo asi 7 minut a požár se rozšířil na celý objekt i oplocení. Pak začaly problémy s tím, jak se k požáru dostanou, protože do dvorního traktu auty neprojeli a tak trvalo dalších víc jak 10 minut, než se začalo s hašením," popisoval.

Výbuch propanbutanové lahve

Ještě než se hasiči k ohni dostali, vybuchla v plamenech malá propanbutanová láhev. Exploze dokonce nadzvedla střechu. Ze dvora musela být okamžitě odstraněna zaparkovaná auta. Provoz na Lidické ulici, která tvoří páteř Brna, byl následně omezen.

Na záchranu dílen a skladu už bylo pozdě. Hasičům zbývalo hlídat plameny tak, aby nepřeskočily na sousední domy. Po hodině a půl dohasili poslední plamínky.

"Prozatím máme vyčíslenou škodu jen částečně a odhaduje se na něco přes půl miliónu korun. Toto číslo však nemusí být konečné. Zatím se nedá říct, od čeho oheň vzniknul a budeme moudřejší, až požářiště vychladne a vyšetřovatel bude moci do něj vstoupit a prohledat ho," doplnil Haid.

Petr Knötig, Novinky

nahoru

Krimi:

Policie zadržela podezřelé z vraždy manželů v mobilním domku na Písecku

-

dnes 14:34 Jihočeští kriminalisté zadrželi po více jak čtrnácti...

Splnily jsme všechny povinnosti, řekla vlakvedoucí k pádu dvouleté dívky z vagónu

-

dnes 13:32 Vlakvedoucí Jarmila Soukupová, která společně s...

Chlapec vypadl z osmimetrové výšky z lanovky v Zadově

-

dnes 13:08 Sedmiletý chlapec v neděli odpoledne vypadl ze...

Soud propustil Dbalého z psychiatrie, znalci dokončili pozorování

-

dnes 10:22 aktualizováno Soudkyně k pátku propustila bývalého...

Škoda po tragickém požáru hotelu v Praze přesáhne 20 miliónů

-

dnes 10:02 aktualizováno Hasiči vyčíslili první odhad škody po...

Opilý řidič u Prahy naboural do sloupu a ujel, policisté ho dopadli

-

dnes 07:03 Video: V centru Červeného Újezdu na Praze-západ...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby