Zahraniční

Milióny Afričanů chtějí opustit domovy, Evropě hrozí druhá vlna migrace

obrazek

Migranti na libyjském pobřeží

FOTO: Hani Amara, Reuters

24.3. 13:50 V Evropě hrozí druhá vlna migrační krize, píše list Frankfurter Allgemeine Zeitung a upozorňuje na studii americké společnosti PEW-Institute. Z ní vyplývá, že migrace ze zemí subsaharské Afriky se v posledních letech razantně zvýšila a ze států této oblasti pochází nejvíce migrantů. Situace se má podle studie zhoršovat.

Analýza uvádí, že polovina obyvatel žijících v šesti zemích této oblasti chce odejít ze svých domovů v následujících pěti letech. Svou vlast chce opustit 44 procent obyvatel Senegalu, 42 procent Ghany a 38 procent Nigerijců. S odchodem počítá 22 procent obyvatel Jihoafrické republiky, 19 procent Keňanů a v Tanzanii je to nejméně, jen osm procent.

Počet migrantů z Afriky se proto v příštích letech výrazně zvýší, vzhledem k růstu populace, tvrdí studie. Do roku 2050 by se měl počet obyvatel Afriky zdvojnásobit, což zvýší chudobu a hlad.

V Africe nyní žije kolem 1,1 miliardy lidí. Pokud by se do Evropy rozhodlo emigrovat jen deset procent obyvatel, je to 110 miliónů lidí, připomíná analýza.

Vyšší počty žadatelů o azyl

Už nyní se například do Itálie dostávají migranti téměř výlučně afrického původu, především z Nigérie a Guineje. Zvyšující se počty žadatelů o azyl ze subsaharské Afriky potvrzuje také evropský statistický úřad Eurostat.

Z dat vyplývá, že v roce 2017 žilo v Evropě o 420 tisíc migrantů ze subsaharské Afriky více než v roce 2010. Celkem jich bylo v roce 2017 4,15 miliónu, v roce 2010 jich bylo 3,73 miliónu.

Země Evropské unie plus Norsko a Švýcarsko obdržely od roku 2010 do 2017 přes milión nových žádostí o azyl od běženců ze zemí subsaharské Ariky.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Ženu v USA po výběru vysoké částky z banky přepadl gang a přejel ji autem

-

dnes 07:44 Video: Bezpečnostní kamera ve městě Houston v americkém...

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 aktualizováno Severovýchod Venezuely postihlo v úterý...

Írán představil první domácí stíhačku

-

dnes 04:45 Video: Na přehlídce zbrojní techniky v Teheránu...

Bývalý šéf Trumpovy kampaně Manafort je vinen z daňových podvodů

-

včera 22:49 aktualizováno Americká porota v úterý uznala částečně...

Bývalý Trumpův právník se dohodl na spolupráci s vyšetřovateli FBI

-

včera 21:53 Bývalý osobní právník amerického prezidenta Donalda...

Říkejte o tom mladým, aby se to už nestalo, apeloval Kiska v projevu k srpnu 1968

-

včera 19:58 Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval při...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů