Zahraniční

Milióny Afričanů chtějí opustit domovy, Evropě hrozí druhá vlna migrace

obrazek

Migranti na libyjském pobřeží

FOTO: Hani Amara, Reuters

24.3. 13:50 V Evropě hrozí druhá vlna migrační krize, píše list Frankfurter Allgemeine Zeitung a upozorňuje na studii americké společnosti PEW-Institute. Z ní vyplývá, že migrace ze zemí subsaharské Afriky se v posledních letech razantně zvýšila a ze států této oblasti pochází nejvíce migrantů. Situace se má podle studie zhoršovat.

Analýza uvádí, že polovina obyvatel žijících v šesti zemích této oblasti chce odejít ze svých domovů v následujících pěti letech. Svou vlast chce opustit 44 procent obyvatel Senegalu, 42 procent Ghany a 38 procent Nigerijců. S odchodem počítá 22 procent obyvatel Jihoafrické republiky, 19 procent Keňanů a v Tanzanii je to nejméně, jen osm procent.

Počet migrantů z Afriky se proto v příštích letech výrazně zvýší, vzhledem k růstu populace, tvrdí studie. Do roku 2050 by se měl počet obyvatel Afriky zdvojnásobit, což zvýší chudobu a hlad.

V Africe nyní žije kolem 1,1 miliardy lidí. Pokud by se do Evropy rozhodlo emigrovat jen deset procent obyvatel, je to 110 miliónů lidí, připomíná analýza.

Vyšší počty žadatelů o azyl

Už nyní se například do Itálie dostávají migranti téměř výlučně afrického původu, především z Nigérie a Guineje. Zvyšující se počty žadatelů o azyl ze subsaharské Afriky potvrzuje také evropský statistický úřad Eurostat.

Z dat vyplývá, že v roce 2017 žilo v Evropě o 420 tisíc migrantů ze subsaharské Afriky více než v roce 2010. Celkem jich bylo v roce 2017 4,15 miliónu, v roce 2010 jich bylo 3,73 miliónu.

Země Evropské unie plus Norsko a Švýcarsko obdržely od roku 2010 do 2017 přes milión nových žádostí o azyl od běženců ze zemí subsaharské Ariky.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Syrští Kurdové se registrovali v USA jako zahraniční politická strana

-

včera 22:53 Syrská demokratická rada (SDC), což je politické...

Obvinění rumunského prezidenta odhaluje podivnou roli armády při pádu a smrti Ceauseska

-

včera 21:58 Rumunsko bylo v roce 1989 zemí, kde si pád komunismu...

Katarské stíhačky zkřížily cestu dopravnímu letounu

-

včera 20:08 Spojené arabské emiráty oznámily prostřednictvím...

Útočník chtěl u Nashvillu vystřílet kavárnu: Čtyři mrtví

-

včera 18:00 Video: aktualizováno Čtyři lidi zabil v americkém...

Při turbulencích se v dreamlineru zranili tři lidé, upadl i vnitřní panel okna

-

včera 16:59 Video: Tři lidé se ve čtvrtek zranili, když Boeing 787...

Německou SPD povede poprvé žena

-

včera 14:22 aktualizováno Německá sociální demokracie SPD si v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby