Kultura

Baskytarista Mat Sinner o pořádání mezinárodní show: Byla to skvělá výzva

obrazek

Mat Sinner je skvělý baskytarista.

FOTO: Pavla Hartmanová

18.3. 10:36 Hudebním ředitelem mezinárodní show Rock Meets Classic je německý baskytarista Mat Sinner, jenž je dnes členem kapel Primal Fear či Sinner. „Manfred Hertlein, který akci vymyslel, mě oslovil, abych si vzal na starost hudební stránku koncertů. Protože jsem do té doby hrál jen v kapelách, které měly nejvýš pět členů, zdálo se mi to jako skvělá výzva,“ vzpomínal pro Právo na vznik projektu před deseti lety.

Od té doby proběhlo již devět ročníků, na nichž v doprovodu symfonického orchestru vystoupili například Alice Cooper, Don Felder z Eagles, Steve Lukather z Toto či Joey Tempest z Europe.

„Dnes už je jednodušší sehnat umělce, protože dosavadní vystupující byli obvykle z akce nadšení a doporučují ji dalším interpretům. Někteří se rádi vrací. Letos jsme opět pozvali Erica Baziliana z The Hooters,“ podotkl Sinner.

Na které muzikanty nejraději vzpomíná? „Máme za sebou dva ročníky s Ianem Gillanem z Deep Purple. Poprvé se nemohl zúčastnit zkoušek. Když pak přišel rovnou na pódium, pozdravil mě a skvěle zazpíval, byl jsem šťastný. I další zpěváci mi svou účastí splnili sen. Například Steve Lukather z Toto, který má nádherné písně,“ sdělil.

Steve Lukather prý při svém vystoupení rozhodil orchestr, když odmítl poskytnout hudebníkům noty a trval na improvizaci. Show je založená převážně na velkých hitech vystupujících hudebníků. Rozhodují si o jejich výběru interpreti sami?

„Život je kompromis. Mám určitou představu a snažím se s umělci domluvit. Nejde o mé ego, ale o to, že koncert má téměř tři hodiny a já potřebuji, aby byl plný opravdu zajímavých momentů, aby se posluchač bavil,“ vysvětluje Sinner s tím, že samozřejmě interpreti mají možnost do výběru promluvit.

A tak se například stalo, že kytarista Scott Gorgham z irských Thin Lizzy neměl chuť hrát píseň Whiskey in the Jar, která vnikla před jeho příchodem do kapely. Ve výsledku si ale turné tak užíval, že slíbil, že když ho pozvou znovu, určitě největší hit jeho kapely zazní.

Návštěvníci se kromě hostů letošního ročníku můžou těšit na rockovou kapelu, pětičlenný sbor a čtyřicet hudebníků orchestru. „Do Prahy jsme se letos určitě chtěli podívat i proto, že polovina orchestru je z České republiky,“ líčí Sinner.

Organizátoři pro show postavili vlastní orchestr a letos v něm poprvé převažují hudebníci z České republiky.

Šárka Hellerová, Právo

nahoru

Kultura:

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...

Pohřeb Arethy Franklin bude na konci srpna

-

dnes 09:34 Pohřeb zpěvačky Arethy Franklin, která podlehla minulý...

Padesát let od 21. srpna 1968 jde do kin Jan Palach

-

dnes 08:33 Video: Přesně půl století od invaze vojsk Varšavské...

Nová DVD: Vadí nevadí, Souboj pohlaví a Fakjů pane učiteli 3

-

dnes 07:11 Hororový příběh má název vcelku nevinné hry Vadí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů