Domácí

Nejvyšší důvěru z vrcholných představitelů státu má Rychetský

obrazek

Důvěra vrcholným politikům

FOTO: David Ryneš, Novinky

13.3. 16:05 (aktualizováno: 13.3. 16:31) Nejvyšší důvěře se z vrcholných představitelů státu těší předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Za ním následuje prezident Miloš Zeman a ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický (ANO). Plyne to z šetření CVVM.

Rychetskému důvěřuje polovina lidí, Zemanovi 49 procent a Stropnickému 45 procent dotázaných. Premiér v demisi Andrej Babiš se těší důvěře 42 procent dotázaných, ministr spravedlnosti v demisi Robert pelikán 36 procentům.

V první desítce figurují ještě guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok (33 procent), ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (31 procent),  šéf resortu dopravy, nacházející se stejně jako celá vláda v demisi, Dan Ťok (29 procent), šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek (25 procent) a veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová (23 procent). Ta uzavírá první desítku spolu s předsedou Senátu Milanem Štěchem (rovněž 23 procent).

„Pokud jde o úroveň nedůvěry, mezi zkoumanými představiteli se jednoznačně nejvyšší podíl nedůvěřujících na úrovni více než čtyř pětin (82 procent) objevil v případě současného předsedy poslaneckého klubu TOP 09, bývalého předsedy a zakladatele této strany, někdejšího předsedy KDU-ČSL a bývalého ministra financí v Topolánkově a v Nečasově vládě Miroslava Kalouska. Na druhém místě s velkým odstupem za ním a s podílem nedůvěry rovnajícím se přesně polovině skončil současný premiér Andrej Babiš,” popsala agentura.

Nejvyšší převis důvěry nad nedůvěrou je u Rychetského (27 procentních bodů), u Zeman s Pelikánem je shodně pět procentních bodů, u Stropnického čtyři.

Průzkum proběhl od 3. do 15. února a zapojilo se do něj 1119 respondentů.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Babiš chce zastrašit policejní složky, tvrdí Kalousek. Odstavení Murína má řešit Sněmovna

-

dnes 09:52 Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek chce, aby...

Studená noc srazila teploty až na minus 20 stupňů, silnice jsou vymrzlé

-

dnes 07:10 aktualizováno Noc na úterý byla v Česku opět mrazivá....

Dopravci podobu zlevněného jízdného uvítali

-

včera 23:22 Zástupci dopravců, kteří se seznámili s návrhem vládní...

O Velikonocích nepojede metro mezi Pražským povstáním a Kačerovem

-

včera 20:22 Kvůli opravám bude o prodlouženém velikonočním víkendu...

Zemanova čínského poradce vyšetřují, dozvěděli se Mynář s Nejedlým v Šanghaji

-

včera 16:28 aktualizováno Prezidentská kancelář v pondělí...

Majetek politiků by měl zůstat tajný, tvrdí Levová z SPD

-

včera 15:25 Majetková přiznání poslanců by neměla být veřejná,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby