Domácí

Nejvyšší důvěru z vrcholných představitelů státu má Rychetský

obrazek

Důvěra vrcholným politikům

FOTO: David Ryneš, Novinky

13.3. 16:05 (aktualizováno: 13.3. 16:31) Nejvyšší důvěře se z vrcholných představitelů státu těší předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Za ním následuje prezident Miloš Zeman a ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický (ANO). Plyne to z šetření CVVM.

Rychetskému důvěřuje polovina lidí, Zemanovi 49 procent a Stropnickému 45 procent dotázaných. Premiér v demisi Andrej Babiš se těší důvěře 42 procent dotázaných, ministr spravedlnosti v demisi Robert pelikán 36 procentům.

V první desítce figurují ještě guvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok (33 procent), ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (31 procent),  šéf resortu dopravy, nacházející se stejně jako celá vláda v demisi, Dan Ťok (29 procent), šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek (25 procent) a veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová (23 procent). Ta uzavírá první desítku spolu s předsedou Senátu Milanem Štěchem (rovněž 23 procent).

„Pokud jde o úroveň nedůvěry, mezi zkoumanými představiteli se jednoznačně nejvyšší podíl nedůvěřujících na úrovni více než čtyř pětin (82 procent) objevil v případě současného předsedy poslaneckého klubu TOP 09, bývalého předsedy a zakladatele této strany, někdejšího předsedy KDU-ČSL a bývalého ministra financí v Topolánkově a v Nečasově vládě Miroslava Kalouska. Na druhém místě s velkým odstupem za ním a s podílem nedůvěry rovnajícím se přesně polovině skončil současný premiér Andrej Babiš,” popsala agentura.

Nejvyšší převis důvěry nad nedůvěrou je u Rychetského (27 procentních bodů), u Zeman s Pelikánem je shodně pět procentních bodů, u Stropnického čtyři.

Průzkum proběhl od 3. do 15. února a zapojilo se do něj 1119 respondentů.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Paroubek prohrál spor o dceru, chtěla být s matkou

-

dnes 14:02 Dcera Jiřího a Petry Paroubkových zůstane u matky....

Přistěhovalci budou muset absolvovat integrační kurz. Sněmovna podpořila cizineckou novelu

-

dnes 13:13 Cizinci, kteří se přistěhují do Česka, by měli mít ze...

Transparency International podala další podnět Evropské komisi na Babiše

-

dnes 12:00 aktualizováno Nevládní protikorupční organizace...

Maření spravedlnosti bude nový trestný čin, rozhodla Sněmovna

-

dnes 11:42 Sněmovna ve středu schválila novelizaci trestního...

Ťok chce prosadit odbočování na červenou

-

dnes 11:35 Zkrátit řidičům čas trávený na křižovatkách a přispět...

Budu laskavý, slíbil Zeman podpořit rozpočet

-

dnes 10:53 Video: Prezident Miloš Zeman slíbil kabinetu premiéra...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů