Kultura

Whitney. Nový pohled slavného režiséra na hvězdu, která se sama zničila

obrazek

Whitney Houstonová

Profimedia.cz

13.3. 13:09 Slavný režisér Kevin Macdonald připravuje na červenec dokumentární film Whitney, který kromě životního příběhu zesnulé zpěvačky Whitney Houstonové nabídne také spoustu neznámých záběrů či a cappella verzí známých hitů.

Kevin Macdonald režíroval mimo jiné film o ikoně reggae Marley nebo drama Poslední skotský král. Do snímku Whitney si přichystal záběry ze soukromí i „nevydané nahrávky, nikdy neviděné záběry, živáky z různých pódií, studiové nahrávky i a cappella verze největších hitů“.

Macdonald uvedl, že ho fascinovalo, proč se někdo tak talentovaný a krásný sám veřejně zničil. Protože měl přístup do archívu a k příbuzným, mohl odhalit hodně z rodinného života. Sebedestruktivní povaha Whitney je ale dávno dobře známa, oficiálně schválený film tak asi nepřinese nic vyloženě šokujícího.

Stárnoucí Whitney v roce 2009

FOTO: Mario Anzuoni, Reuters

„Je to úžasná retrospektiva, která oslavuje Whitney dosud neznámými záběry a Kevin přistupuje k jejímu životu bez klapek na očích. Zachycuje celé její kouzlo a neignoruje ani těžké časy,“ tvrdí Patricia Houstonová.

Už v roce 2017 vyšel podobný film Whitney: Can I Be Me, který neměl svolení rodiny, a ta na podobné projekty reaguje velmi nevrle. Divácky byl ovšem hodně atraktivní. Vykreslil Whitney jako dívku z chudé čtvrti, která zpívala v kostele, ale taky od dětství znala drogy. Její přísná matka – gospelová zpěvačka – ji sice vychovala a vydupala ze země její kariéru, jenže jí nedokázala dodat vyrovnanost a sebevědomí.

Postupně z ní udělali popovou hvězdu, která vydělala milióny. V době, kdy byla na vrcholu, se jí ale rozpadla rodina a neměla už žádné přátele. Své deprese se snažila vyrovnat drogami tak dlouho, až ji zabily.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Pohledy Vladimíra Poštulky a Alžběty Bublanové

-

dnes 07:03 Ze souborů povídkových knih stojí za pozornost ty od...

Evanescence hráli gotické skladby s orchestrem

-

včera 18:02 Své písně, které se v originálních verzích nesou...

Baskytarista Mat Sinner o pořádání mezinárodní show: Byla to skvělá výzva

-

včera 10:36 Hudebním ředitelem mezinárodní show Rock Meets Classic...

Zemřel spisovatel a scenárista Zdeněk Mahler

-

včera 08:21 Video: aktualizováno Ve věku 89 zemřel v sobotu...

Skandály v umění: Může zmizet gotická katedrála?

-

včera 07:08 Karel V. Habsburský (1500 až 1558) byl jedním z...

Štyrského obraz Déšť se vydražil za 15,5 miliónu korun

-

17.3. 21:12 Obraz Jindřicha Štyrského Déšť z roku 1927 se v sobotu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby