Domácí

Fiala Babiše vyslechne, změnu postoje nechystá

obrazek

Předseda ODS Petr Fiala

FOTO: Petr Hloušek, Právo

13.3. 12:20 Předseda ODS Petr Fiala je připraven vyslechnout premiéra v demisi a lídra ANO Andreje Babiše. Ten jej pozval k jednání o případné vládní spolupráci ANO a občanských demokratů. Fiala Babišovi vyčítá nesrozumitelnost ve vyjednávání.

„Poslechnu si Andreje Babiše, postoj ODS je jasný a srozumitelný. Vyjednávání pana premiéra v demisi naopak vůbec jasné a srozumitelné není," řekl Fiala k plánované čtvrteční schůzce. ODS trvá na tom, že nechce být v kabinetu s trestně stíhaným premiérem. Babiš je obviněn v kauze Čapí hnízdo.

Babiš v neděli řekl, že uvažuje o návrhu na spolupráci s ODS, což pobouřilo předsedu ČSSD Jana Hamáčka, který pohrozil ukončením jednání s ANO. [celá zpráva]

Fiala si nedělní výrok Babiše vysvětluje pouze jako nátlak na jiné možné koaliční partnery a skrývání těch skutečných – komunistů a SPD Tomia Okamury. V pondělí večer Babiš záměr projednal s vedením svého hnutí.

Premiér Andrej Babiš (ANO)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

ANO by mohlo mít ve Sněmovně s ODS většinu 103 hlasů. Proti vládní spolupráci podle občanských demokratů hovoří nejen stíhání případného premiéra, ale i dosavadní postoj ANO k návrhům občanských demokratů ve Sněmovně. Zatímco návrhy komunistů a SPD s podporou hnutí ANO postupují v legislativním procesu, poslanecké návrhy ODS menšinová vláda nepodporuje. Usnesení, podle kterého ODS nepodpoří menšinovou vládu hnutí ANO, širší vedení občanských demokratů přijalo už v první polovině prosince.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Babiš chce zastrašit policejní složky, tvrdí Kalousek. Odstavení Murína má řešit Sněmovna

-

dnes 09:52 Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek chce, aby...

Studená noc srazila teploty až na minus 20 stupňů, silnice jsou vymrzlé

-

dnes 07:10 aktualizováno Noc na úterý byla v Česku opět mrazivá....

Dopravci podobu zlevněného jízdného uvítali

-

včera 23:22 Zástupci dopravců, kteří se seznámili s návrhem vládní...

O Velikonocích nepojede metro mezi Pražským povstáním a Kačerovem

-

včera 20:22 Kvůli opravám bude o prodlouženém velikonočním víkendu...

Zemanova čínského poradce vyšetřují, dozvěděli se Mynář s Nejedlým v Šanghaji

-

včera 16:28 aktualizováno Prezidentská kancelář v pondělí...

Majetek politiků by měl zůstat tajný, tvrdí Levová z SPD

-

včera 15:25 Majetková přiznání poslanců by neměla být veřejná,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby