Bydlení

Mladá designérka z Gazy vyrábí nábytek z dřevěných palet

Architektka z Gazy vyrábí nábytek z recyklovaných dřevěných palet

ZDROJ: Reuters

14.3. 05:54 Video: Práce s recyklovaným dřevem a vytváření nových objektů z něj není zálibou designérů jen z tzv. západní části světa. Stejné nadšení má pro myšlenku dalšího využití a zpracovaní kvalitního, byť již jednou použitého materiálu také mladá designérka Aja Kaškuová z Gazy.

Jednou z nepříjemností běžného života v Gaze jsou restrikce omezující pohyb zboží v oblasti. Kromě jiných komodit je tak někdy náročné pro její obyvatele sehnat i vhodný a dostupný nábytek. Řešení, zdá se, našla místní mladá designérka, která podobně jako její kolegové například v Evropě či Americe zaměřila svou pozornost na použité přepravní palety. Jejich dřevo je mnohdy stále dostatečně kvalitní na to, aby končilo na skládkách nebo jako otop.

Rozhodla se je proto používat k výrobě nejrůznějších druhů dekorací a také nábytku. Velmi elegantně tím „zabíjí hned několik much jednou ranou” - dodává na místní trh tolik potřebné zboží, nabízí pracovní příležitosti dalším lidem a ještě nachází využití pro použité přepravní palety.

„Z recyklovaných palet můžeme vytvořit nábytek, jenž je plně funkční, má rozumnou cenu, skvělou kvalitu a hezký vzhled,“ řekla Aja Kaškuová v reportáži agentury Reuters.

Pro designérku není problémem vytvořit pro klienta návrh přesně podle výše jeho rozpočtu. V závislosti na něm navrhne cokoli, od náročných dekorací a výrobků v historickém stylu až po prosté, a tedy i méně nákladné designové prvky.

„Palety získáváme z továren nebo od lidí, kteří je sbírají a rozebírají na kusy,“ prozradila zdroj svých surovin Aja Kaškuová.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

Jana Nesvadbová, Novinky

nahoru

Bydlení:

Moderátor Pavel Cejnar má z domu výhled na vyhaslou sopku

-

dnes 06:17 Obrazem: Moderátor a herec Pavel Cejnar pracuje v...

Pijte zdravou vodu, zbavte se vodního kamene

-

včera 14:15 Čistá voda je nejlepší tekutina pro naše tělo. Ve své...

Vytvořte si stylovou vitrínu pro oblíbené pokojové rostliny

-

17.3. 07:59 Obrazem: Vytvořte pro své oblíbené pokojové rostliny...

Rekonstrukce představila koncept prostorného a přívětivého domova

-

16.3. 12:36 Klientka si koupila malý byt 1+1 v panelovém domě o...

Ikonické židle slaví padesátku

-

16.3. 08:45 Panton Chair dánského designéra Vernera Pantona je...

Při proměně podkroví dbejte na izolace a dostatek světla

-

16.3. 06:08 Obrazem: Kdysi nehostinnou půdu přestavěnou na obytný...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby