Kultura

Tuzemští divadelníci do Kanady

8.1.2003 14:21 Čeští divadelníci, tanečníci a choreografové odjedou koncem ledna do Kanady, aby tam zahájili přehlídku nazvanou Česká sezona v Kanadě. Prezentace současného českého tance a divadla navazuje na loňskou Kanadskou sezonu, která se konala v Praze.

Šest souborů či účinkujících, které si vybrali producenti a dramaturgové tamních festivalů, se představí v sedmi městech severoamerického státu. Do země javorového listu pojede choreografka a tanečnice Kristýna Lhotáková, soubor Jednotka, Halka Třešňáková, skupiny Krepsko a Antena a soubor Déja Donné.

V závěru roku a na konci přehlídky se v Montrealu uskuteční prezentace Divadla Archa. Divadlo bylo jedním z hlavních pořadatelů Kanadské sezony v Praze a v jeho prostorách se měla konat část představení. Po srpnových povodních však museli pořadatelé hledat jiné prostory.

Vystoupení českých umělců v Kanadě podpořilo ministerstvo kultury 1,6 milionu korun. Česká sezona v Kanadě se propojila i s projektem České současné experimentální divadlo v severní Americe, v rámci něhož se Halka Třešňáková a skupiny Jednotka a Krepsko představí i na festivalech v Novém Mexiku a v New Yorku.

ČTK

nahoru

Kultura:

Veronika Wildová dala písni Krásnější ženy lehkost a humor

-

dnes 16:00 Video: Videoklip k písničce Krásnější ženy představuje...

Jan Gebert o dokumentu Až přijde válka: Nejsou to lidé z okraje společnosti

-

dnes 11:09 Českým zástupcem na právě probíhajícím filmovém...

Písničkář Oldřich Bohadlo zamířil mimo folkový svět

-

dnes 07:33 Zpěvák a kytarista Oldřich Bohadlo vydal sólovou desku...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....

Polar Music Prize pro Metalliku

-

včera 11:18 Letošními laureáty ocenění Polar Music Prize, které...

Nejkrásnější ženy jsou ty, které se zjevují ve snech

-

včera 07:16 V pražské Galerii Smečky, kterou provozuje společnost...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby