Kultura

Tuzemští divadelníci do Kanady

8.1.2003 14:21 Čeští divadelníci, tanečníci a choreografové odjedou koncem ledna do Kanady, aby tam zahájili přehlídku nazvanou Česká sezona v Kanadě. Prezentace současného českého tance a divadla navazuje na loňskou Kanadskou sezonu, která se konala v Praze.

Šest souborů či účinkujících, které si vybrali producenti a dramaturgové tamních festivalů, se představí v sedmi městech severoamerického státu. Do země javorového listu pojede choreografka a tanečnice Kristýna Lhotáková, soubor Jednotka, Halka Třešňáková, skupiny Krepsko a Antena a soubor Déja Donné.

V závěru roku a na konci přehlídky se v Montrealu uskuteční prezentace Divadla Archa. Divadlo bylo jedním z hlavních pořadatelů Kanadské sezony v Praze a v jeho prostorách se měla konat část představení. Po srpnových povodních však museli pořadatelé hledat jiné prostory.

Vystoupení českých umělců v Kanadě podpořilo ministerstvo kultury 1,6 milionu korun. Česká sezona v Kanadě se propojila i s projektem České současné experimentální divadlo v severní Americe, v rámci něhož se Halka Třešňáková a skupiny Jednotka a Krepsko představí i na festivalech v Novém Mexiku a v New Yorku.

ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Jak láska porazila internet

-

dnes 16:38 Video: Ze závislosti teenagerů na internetu a...

O hity Pink Floyd je ohromný zájem, Waters musí v Praze hrát dvakrát

-

dnes 13:00 Britský muzikant Roger Waters, jehož jméno je spojeno...

Trapný padesátky jako Sex ve městě po dvaceti letech

-

dnes 12:38 Nový seriál Trapný padesátky na ČT 1 má problém: z více...

Byčkov je šéfem ČF

-

dnes 11:15 Americký dirigent ruského původu Semjon Byčkov byl...

Karel Janák natočil thriller s Vojtěchem Dykem

-

dnes 11:03 Video: O strašidelný thriller se pokusil známý režisér...

Milerova vnučka prohrála soud o licenční smlouvu na Krtečka

-

dnes 10:09 aktualizováno Vnučka po autorovi Krtečka Zdeňku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby