Internet a PC

Akcionáři Snapchatu přišli o 27 miliard. Kvůli jedinému tweetu

Původní vzhled aplikace Snapchat

23.2. 14:34 Nečekanou sílu mikroblogovací sítě Twitter pocítili akcionáři společnosti Snap, která stojí za populární aplikací Snapchat. Hodnota akcií tohoto podniku totiž poklesla ve čtvrtek o rekordní 1,3 miliardy dolarů, tedy bezmála 27 miliard korun. Tomu všemu přitom předcházel jeden jediný tweet, uvedla v noci na pátek agentura Bloomberg.

Mobilní aplikace Snapchat, určená pro iOS od Applu a Android, se těší v posledních letech velké popularitě. Program umožňuje posílat text, fotografie i videa, které krátce po přečtení zmizí. Především mladší jedinci si proto aplikaci velmi oblíbili.

Jenže v minulých týdnech se podnik odhodlal k radikální změně vzhledu této mobilní aplikace, kvůli čemuž si vysloužil kritiku od uživatelů. Někteří dokonce začali sepisovat petice za to, aby se tvůrci vrátili k původnímu designu.

Původní vzhled aplikace Snapchat

FOTO: archív tvůrců

Nový vzhled aplikace Snapchat

FOTO: archív tvůrců

Korunu všemu ale nasadila až modelka a podnikatelka Kylie Jennerová. Ta spustila ve středu aplikaci po delší době a vzhled ji doslova šokoval, o což se podělila se svými fanoušky na Twitteru. „Takže je tu někdo další, kdo už nikdy neotevře Snapchat? Nebo jsem to jen já... Je to tak smutné,“ napsala Jennerová.

Za normálních okolností by asi jediný tweet nic dramatického neudělal, jenže modelka a podnikatelka v jedné osobě má na Twitteru rekordních 25 miliónů sledujících. A více než 50 tisíc z nich začalo její nelichotivý příspěvek sdílet. Internetem se začal šířit doslova jako lavina, otiskla ho celá řada velkých zahraničních médií.

sooo does anyone else not open Snapchat anymore? Or is it just me... ugh this is so sad.

— Kylie Jenner (@KylieJenner) February 21, 2018
Na počátku obrovské finanční ztráty byl tento tweet.

Tak výrazný negativní ohlas se podle agentury Bloomberg promítl také na finančních trzích. Hodnota akcií podniku klesla o 6,1 procenta. Celková tržní hodnota tedy klesla od středečního tweetu o 1,3 miliardy dolarů.

Šéf společnosti Snap Evan Spiegel nicméně příliš smutnit nemusí, za loňský rok si totiž vydělal 638 miliónů dolarů (zhruba 13 miliard Kč), a to díky akciím, které získal v rámci vstupu podniku na burzu, glosovala agentura Bloomberg.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Krvelační upíři táhnou. Nejprodávanější hrou se stal Vampyr

-

včera 14:30 Upíří tematika je evidentně hráčům blízká. Dokládá to...

Těžaři mají smůlu. Apple zakázal aplikace pro těžbu kryptoměn

-

včera 12:10 Majitelé zařízení s logem nakousnutého jablka již...

Lidé z nechvalně známé společnosti Cambridge Analytica opět dělají pro Trumpa

-

včera 11:23 Společnost Cambridge Analytica, která se proslavila...

Prohlížeč Chrome je děravý. Opět

-

včera 10:12 Kritickou bezpečnostní chybu objevili výzkumníci v...

Kyberzločinci zneužívají GDPR. Jdou po penězích

-

včera 09:01 Na konci května začalo platit nové unijní nařízení o...

Česko má sedmý nejrychlejší mobilní internet v Evropě

-

včera 08:24 Česká republika je v Evropě na sedmém místě v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů