Internet a PC

Akcionáři Snapchatu přišli o 27 miliard. Kvůli jedinému tweetu

Původní vzhled aplikace Snapchat

23.2. 14:34 Video: Nečekanou sílu mikroblogovací sítě Twitter pocítili akcionáři společnosti Snap, která stojí za populární aplikací Snapchat. Hodnota akcií tohoto podniku totiž poklesla ve čtvrtek o rekordní 1,3 miliardy dolarů, tedy bezmála 27 miliard korun. Tomu všemu přitom předcházel jeden jediný tweet, uvedla v noci na pátek agentura Bloomberg.

Mobilní aplikace Snapchat, určená pro iOS od Applu a Android, se těší v posledních letech velké popularitě. Program umožňuje posílat text, fotografie i videa, které krátce po přečtení zmizí. Především mladší jedinci si proto aplikaci velmi oblíbili.

Jenže v minulých týdnech se podnik odhodlal k radikální změně vzhledu této mobilní aplikace, kvůli čemuž si vysloužil kritiku od uživatelů. Někteří dokonce začali sepisovat petice za to, aby se tvůrci vrátili k původnímu designu.

Původní vzhled aplikace Snapchat

FOTO: archív tvůrců

Nový vzhled aplikace Snapchat

FOTO: archív tvůrců

Korunu všemu ale nasadila až modelka a podnikatelka Kylie Jennerová. Ta spustila ve středu aplikaci po delší době a vzhled ji doslova šokoval, o což se podělila se svými fanoušky na Twitteru. „Takže je tu někdo další, kdo už nikdy neotevře Snapchat? Nebo jsem to jen já... Je to tak smutné,“ napsala Jennerová.

Za normálních okolností by asi jediný tweet nic dramatického neudělal, jenže modelka a podnikatelka v jedné osobě má na Twitteru rekordních 25 miliónů sledujících. A více než 50 tisíc z nich začalo její nelichotivý příspěvek sdílet. Internetem se začal šířit doslova jako lavina, otiskla ho celá řada velkých zahraničních médií.

sooo does anyone else not open Snapchat anymore? Or is it just me... ugh this is so sad.

— Kylie Jenner (@KylieJenner) February 21, 2018
Na počátku obrovské finanční ztráty byl tento tweet.

Tak výrazný negativní ohlas se podle agentury Bloomberg promítl také na finančních trzích. Hodnota akcií podniku klesla o 6,1 procenta. Celková tržní hodnota tedy klesla od středečního tweetu o 1,3 miliardy dolarů.

Šéf společnosti Snap Evan Spiegel nicméně příliš smutnit nemusí, za loňský rok si totiž vydělal 638 miliónů dolarů (zhruba 13 miliard Kč), a to díky akciím, které získal v rámci vstupu podniku na burzu, glosovala agentura Bloomberg.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Stovky technologických novinek se ukážou v Brně. Odstartoval veletrh Amper

-

dnes 09:14 Úderem deváté hodiny začal v úterý na brněnském...

První hlava padla. Z Facebooku odchází šéf bezpečnosti

-

dnes 08:51 Kauza týkající se miliónů zneužitých účtů na sociální...

Podvodníci zneužili účty zákazníků Alzy

-

dnes 07:34 Jeden z největších českých e-shopů Alza.cz zaznamenal...

Facebook terčem kritiky kvůli miliónům zneužitých účtů

-

včera 16:01 Terčem kritiky se tento týden stala společnost...

Apple chystá malý iPhone, dostane vykrojený displej bez rámečků

-

včera 15:22 Video: Nové iPhony odhaluje společnost Apple takřka s...

Konzole Xbox One S zlevnila pod hranici pěti tisíc korun

-

včera 13:04 Video: Cena televizní konzole Xbox One S se postupně...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby