Internet a PC

Angry Birds táhnou i po letech, tvůrci hlásí zisk 1,5 miliardy

obrazek

Ukázka ze hry Angry Birds

FOTO: archív tvůrců

23.2. 10:04 Herní studio Rovio, které se proslavilo především sérií mobilních her Angry Birds, si za loňský rok podle předběžných údajů zvýšilo zisk o 66,6 procenta na 60 miliónů eur (zhruba 1,5 miliardy). Přestože jde o částku před zdaněním, je nárůst rekordní. Vedení podniku nicméně oslavovat příliš nebude, neboť výhled na letošní rok příliš pozitivní není. Uvedla to agentura Reuters.

Populární elektronickou hru Angry Birds uvedlo Rovio na trh v roce 2009. Se stejnojmennou značkou pak expandovala také do televizního seriálu, filmu či na vzdělávací dětská hřiště. Jinou obdobně populární elektronickou hru ale od té doby nevytvořila.

Trailer k filmu Angry Birds ve filmu

Zdroj: archív tvůrců

A to je patrně hlavní důvod, proč výhled na další fiskální období příliš pozitivní není.

V loňském roce se totiž celkové tržby zvýšily o 55 procent na 297,2 miliónu eur (7,5 miliardy Kč). Z toho mimochodem 55,9 procenta činily příjmy z her a 50,5 % z licencí na značku. Celkově tak provozní marže podniku za loňský rok přesáhla hranici 20 %.

Letos ale však bude situace podle vedení studia Rovio jiná, provozní zisk se bude pohybovat pouze v rozmezí 9 až 11 procent. Analytici sice soudí, že to bude o něco více – 14,5 procenta, i tak je to ale citelně méně než loni.

Za horším výhledem stojí především plány podniku na investice do marketingu a dalších odvětví byznysu. Na zveřejněnou zprávu ve čtvrtek reagovaly akcie podniku poklesem o 40 procent.

Jednoduchý koncept 

Společnost Rovio poprvé představila hru Angry Birds v roce 2009. Od té doby přicházejí tvůrci s novými díly pravidelně. Základní děj je ale vždy stejný. Zástupci ptačí říše jsou naštvaní, protože jim představitelé vepřového království ukradli vajíčka a chtějí si je udělat k večeři.

Cílem je nasměrovat ptáčky tak, aby „pozabíjeli“ všechna prasata. Ve hře se přitom objevují zástupci různých čeledí, přičemž každý má jiné přednosti. V některých dílech jsou hrdinové dokonce vybaveni různými zbraněmi, jako jsou hvězdné meče či pistole s laserovými paprsky.

Ukázka ze hry Angry Birds

FOTO: mif, Novinky

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Konzole Xbox One S zlevnila pod hranici pěti tisíc korun

-

dnes 13:04 Video: Cena televizní konzole Xbox One S se postupně...

Trojské koně a prémiové SMS. Jak probíhají útoky na smartphony a tablety

-

dnes 11:36 Není žádným tajemstvím, že chytré telefony a tablety...

Zlom nastal, těžit bitcoiny se už nevyplatí. A bude hůř

-

dnes 10:48 Těžba bitcoinů už nevydělá internetovým zlatokopům ani...

Zájem o nové vlajkové lodi od Samsungu je rekordní

-

dnes 10:05 Video: V pátek se v tuzemsku i zahraničí začaly...

Počet stížností na operátory na konci roku klesl o pětinu

-

dnes 08:06 Počet stížností na telekomunikační operátory v...

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem

-

dnes 07:48 Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby