Krimi

Policie řeší incident s pepřovým sprejem mezi analytikem a bezdomovci na sjezdu ČSSD. Rozhlas s ním ukončil spolupráci

obrazek

Nedělní sjezd ČSSD v Hradci Králové

Právo

19.2. 16:06 Královéhradecká policie prověřuje incident, který se stal v neděli před Kulturním domem Střelnice v Hradci Králové, kde se v té chvíli konal sjezd sociální demokracie. Štěpán Kotrba, akreditovaný na sjezdu jako externí analytik Českého rozhlasu, použil pepřový sprej proti dvěma mužům, kteří ho žádali o peníze. Následně mu byla zrušena akreditace a musel sjezd ČSSD opustit.

Sám Kotrba podle médií odmítá, že by někoho napadl. Naopak byl prý napaden a bránil se. Očití svědci však hovoří jinak. Jako první informovala o útoku novinářka Apolena Rychlíková.

Velký dík Ivana Svobodová. Zachovala se skvěle a Štěpán Kotrba, který před chvílí napadl dva bezdomovce pepřovým sprejem...

Zveřejnil(a) Apolena Rychlíková dne 18. únor 2018

„Štěpán Kotrba, který před chvílí napadl dva bezdomovce pepřovým sprejem poté, co ho žádali o peníze, musel opustit sjezd ČSSD. Tak je to správně. Stály jsme pár metrů od toho incidentu a nevím, jestli jsem kdy na někoho tak řvala, jako jsem řvala na Kotrbu. Až vám bude tvrdit, jak ho ti bezdomovci napadli, nevěřte mu. Neudělali nic. Lže,“ napsala na svůj facebookový profil Rychlíková.

Štěpán Kotrba, údajný novinář, napadl na sjezdu ČSSD dva bezdomovce https://t.co/qqO8ZfdFQu

— Týdeník Respekt (@RESPEKT_CZ) 18. února 2018

 

Český rozhlas, za který byl Kotrba na sjezdu akreditován jako analytik, s ním zastavil externí spolupráci. V pondělí o tom na Twitteru informoval mluvčí rozhlasu Jiří Hošna.

Český rozhlas s analytikem Štěpánem Kotrbou zastavil externí spolupráci. Incident v Hradci Králové považujeme za jeho osobní selhání. Jeho reakce byla nepřiměřená a poškodila dobré jméno Českého rozhlasu.

— Jiri Hosna (@Jiri_Hosna) 19. února 2018

Nikdo nepodal oznámení

„K údajnému sporu mezi dvěma muži mělo dojít v době, kdy již pominul režim zvýšeného bezpečnostního opatření, neboť nejvýznamnější chráněné osoby, to je prezident České republiky a předseda vlády Slovenské republiky, se již v místě nenacházely,“ uvedl policejní mluvčí Ondřej Moravčík s tím, že se policie incidentem dosud zabývá pouze na základě informací z médií.

„Zatím jsme žádné oficiální oznámení neobdrželi, a to ani od přímých účastníků či případných svědků,“ dodal Moravčík.

Územní sdružení Syndikátu novinářů ČR pro Prahu a Středočeský kraj odsuzuje agresivní chování politického aktivisty Štěpána Kotrby, který dlouhodobě zneužívá novinářské profese k prosazování svých vlastních zájmů. Zároveň zdůrazňujeme, že výše jmenovaný není členem SN ČR.

— SNČR PRAHA (@sncrpraha) 19. února 2018

Na Twitteru se od Kotrbova chování distancovalo i Územní sdružení Syndikátu novinářů pro Prahu a Středočeský kraj s tím, že odsuzuje agresivní chování politického aktivisty Štěpána Kotrby, který dlouhodobě zneužívá novinářské profese k prosazování svých vlastních zájmů. Syndikát zdůraznil i skutečnost, že jmenovaný není členem této profesní organizace.

lž, Právo

nahoru

Krimi:

V troskách domu na Prostějovsku pátrají hasiči po příčině ničivé exploze

-

dnes 10:34 Video: Za sobotním zřícením rodinného domu v...

Únosce dcery bohatého podnikatele chce nový proces

-

dnes 08:16 Michal Šnajdr z Kroměřížska si za únos dospělé dcery...

Motorkář na Kolínsku po smyku a pádu před auto zemřel. Jel bez přilby

-

dnes 00:21 Video: Tragicky skončila pro 39letého motorkáře na...

Řidič náklaďáku v Praze sundal o most bagr, který měl na korbě

-

včera 18:48 Video: Kuriózní nehodu řešili v sobotu policisté v...

Při výbuchu domu na Prostějovsku zemřel člověk, video hasičů zachycuje zkázu po explozi

-

včera 13:38 Video: aktualizováno Jeden člověk v sobotu zemřel a...

Soud nechal ve vazbě babičku šestileté Valerie, kterou rok nikdo neviděl

-

včera 12:02 Babička šestileté Valerie, kterou téměř rok nikdo...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů